SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Kadın Basketbol Takımı, kondisyon ağırlıklı çalışmalar içeren yedi günlük kampını gerçekleştirmek üzere geldiği Slovenya'da kampın üçüncü gününü tek antrenmanla geçirdi. Periler’in çalışmasını Slovenya’ya gelen Türkiye Basketbol Federasyonu Sportif Direktörü Barbaros Akkaş da takip etti.

24 Mayıs tarihine dek Kranjska Gora'da çalışacak olan A Milli Kadın Basketbol Takımı, 25 Mayıs Çarşamba günü İstanbul'a dönecek ve 27 – 28 Mayıs tarihlerinde İstanbul'da Nijerya ile ikili temas maçlarını oynayacak.

Fransa'nın Nantes kentinde 13 – 19 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Kadınlar Olimpiyat Elemeleri'nde mücadele verecek olan A Milli Kadın Basketbol Takımı, Kranjska Gora'daki kampın üçüncü gününün idman programını Vitranc Arena'da yerel saat ile 11.00'den 13.00'e kadar süren çalışma ile tamamladı.

Çalışma öncesi yaptığı kısa konuşmada bugün yapılacak tek idmanın ağır geçeceği konusunda öğrencilerini uyaran Ekrem Memnun, iki saat boyunca oyuncularının antrenmana odaklanmalarının çok önemli olduğunu söyledi.

Pas çalışması ile başlayan antrenman savunma organizasyonları üzerinde durularak devam etti. 1'e 1, 2'ye 2, 3'e 3 ve 4'e 4 defans çalışmaları ile süren idman 5'e 5 ve 1-3-1 alan savunması üzerine alıştırma yapılarak devam etti. Oyuncuların serbest şut çalışmaları ile antrenman tamamlandı.

İdmanın ardından tüm sporcuların tam konsantrasyon ve verimlilik ile çalışmış olması Başantrenör Ekrem Memnun ile beraber tüm teknik ve idari kadroyu da son derece mutlu etti.

A Milli Kadın Basketbol Takımı günün geri kalanında dinlenecek ve kamp programına yarın gerçekleştireceği sabah antrenmanı ile devam edecek.