SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Nur Tatar gümüş madalya aldı

22. Avrupa Büyükler Tekvando Şampiyonası’nın üçüncü gününde sabah seansındaki maçlarını kazanarak finale yüksel Nur Tatar, İngiliz rakibi Lauren Williams'a son raunttaki tartışmalı hakem kararlarıyla yenilerek gümüş madalyada kaldı.

Güncellenme: 19:04, 21/05/2016
Nur Tatar gümüş madalya aldı

İsviçre'nin Montrö kentinde yapılan ve dün Servet Tazegül'ün Avrupa şampiyonluğu yine dün gelen iki bronz madalyanın ardından bugün 3 Türk sporcu daha bu başarıyı elde etmek için finale kalmıştı. Akşam seansında 62 kiloda İrem Yaman’ın kazandığı Avrupa şampiyonluğu kafileyi sevindirdi.

Akşam seansında yapılan bir diğer final maçında Bayanlar 67 kiloda Nur Tatar, İngiliz rakibi Lauren Williams ile karşılaştı. İlk rauntta iki sporcuda temkinli bir maç çıkarırken puan alamadılar. İkinci rauntta da puan çıkmayınca 3. raunt büyük çekişmeye ve heyecana sahne oldu. Mücadelenin son bölümünde 3-0 geriye düşen sporcumuz Nur Tatar, peş peşe aldığı puanlarla 4-3 öne geçti. Ancak İngiliz antrenörün yaptığı itirazlar üzerine masa hakemleri Nur Tatar’a verdikleri puanları sildiler ve sporcumuz minderden 3-1 yenik ayrılarak gümüş madalyada kaldı.

Akşam seansında ilk mindere çıkan Türk sporcu 62 kiloda İrem Yaman, Fransız rakibi Wiet Henin Magda’yı 5 – 0 yenerek Avrupa şampiyonu olmuştu.