SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Markovic’in yerine Zivkovic geliyor

Bu sezonun parlayan futbolcularından Partizanlı Andrija Zivkovic ile ilgilenen Fenerbahçe 30 Haziran’da serbest kalacak 20’lik kanat oyuncusu için kesenin ağzını açtı.

Güncellenme: 08:20, 21/05/2016
Markovic’in yerine Zivkovic geliyor

Kaçan şampiyonluğun ardından teselliyi transferde arayan sarı-lacivertliler zaman kaybetmeden ihtiyaç listesini oluşturmaya başladı. Liverpool'un başına geçen Klopp, Fenerbahçe ile kiralık sözleşmesi bitecek olan Markovic'i takımda görmek istediğini açıklayınca, yönetim yeni ufuklara yelken açmaya başladı.Rotadaki ilk isimde 30 Haziran'da Partizan ile sözleşmesi sona erecek olan bir başka Sırp Andrija Zivkovic…

 

Geleceğin en önemli yetenekleri arasında gösterilen Zivkovic, bu sezon oynadığı 27 maçta 12 gol atarken, 8 de asist yapmayı başardı. Chelsea, Valencia ve Benfica gibi devlerin de peşinden koştuğu 20 yaşındaki oyuncunun menajeri Pini Zahavi ile görüşen yönetim, işi sıkı tutuyor. Oyuncunun aklını çelmek için yıllık ücretin yanı sıra imza parası da önerildi.

 

KEZMAN DA DEVREDE

Sol ayağını etkili olarak kullanabilen 1.70'lik futbolcu, her iki kanatta da görev alabiliyor. Hücuma olan katkısı ile dikkat çeken 20 yaşındaki oyuncu için bir dönem sarı-lacivertli formayı giyen Mateja Kezman'dan da yardım istendi. Yönetime olumlu yanıt veren Kezman, Zivkovic için elinden geleni yapacak ve Fenerbahçe’ye kefil olacak.

Yayınlanma Tarihi:08:19,