SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisaspor iki futbolcusuna açtığı davayı kazandı

Bir sezon aradan sonra yeniden PTT 1'inci Lig'e dönen Manisaspor, iki eski futbolcusuna açtığı davaları kazanmanın sevincini yaşıyor.

Güncellenme: 12:57, 21/05/2016
Manisaspor iki futbolcusuna açtığı davayı kazandı

Bir dönem Manisaspor forması giyen ve sözleşmelerini tek taraflı fesheden Kanadalı Joshuo Simpson ile İsmail Köse için açılan davaları Manisaspor kazandı.

Manisaspor’un Simpson’dan 750 bin Euro, İsmail Köse’den ise 850 bin TL alacağı öğrenildi. Başkan Abdullah Mergen, “Kazandığımız davalar sayesinde kulübün kasasına iki futbolcudan yaklaşık 3 milyon 350 bin TL girecek. İsmail Köse’nin parası 2-3 ay sonra, Simpson’un parası ise 7-8 ay sonra gelecek. Bu rakamlar ciddi rakamlar. Maddi açıdan Manisaspor’un biraz nefes alacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Başkan Mergen, dış transfere önümüzdeki hafta başlayayıp iddialı bir takım ortaya çıkaracaklarını dile getirdi. PTT 1’inci Lig ve Süper Lig ekiplerinin radarında olan kaleci Bayram’ın satılması durumunda yönetimin kaleye iki takviye yapacağı açıklandı. Siyah-beyazlıların Alanyasporlu kaleci Haydar Yılmaz’ı liste başı yaptığı, teknik direktör Mehmet Altıparmak’ın transfere onay verdiği öğrenildi.

Manisaspor, 31 Mayıs’ta kulübüyle sözleşmesi sona erecek Haydar için bonservis bedeli ödemeyecek. Yönetim takım kaptanları Erdi Öner ve Barbaros Bahadır’ın yanı sıra Sercan Türkeri ile yolları ayırma kararı aldı.