SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cenk Tosun İngiltere taktiğini açıkladı

Basın toplatsında Fatih Terim'le birlikte soruları cevaplayan Cenk Tosun, İngiliz gazetecinin sorduğu "İngiltere takımının zaafları neler" sorusuna verdiği yanıt şaşırttı.

Güncellenme: 20:07, 21/05/2016
Cenk Tosun İngiltere taktiğini açıkladı

Avrupa Futbol Şampiyonası kapsamında düzenlenen hazırlık karşılaşmasında İngiltere ile karşılaşacak olan Milli takımımızın başarılı futbolcusu Cenk Tosun maça ilişkin açıklamalarda bulundu. İngiliz basınından, “İngiltere milli takımının zaafları neler” sorusuna yanıt veren Tosun, Fatih Terim’in izlettiği videoya göre yaptığı saptamalardan bazılarını açıkladı. Terim, Cenk Tosun’un bu açıklamasını heyecanına bağladı.

Terim, “Cenk heyecanlı. Son seyrettiğimiz analizi yorumsuz seyrettirmiştim. Esasında ne bir oyuncuya ve hocaya taktik sorulur; ama o heyecanla bir kısmını anlatmış oldu. Güzel bir espri olarak algılamak lazım.” yorumunu yaptı.

İşte Cenk Tosun’un açıklamaları;

Biz İngiltere’yi güzel analiz yaptık. iyi yönleri de var zayıf tarafları da. İki güçlü takım irbirliyle karşılaşacak. Güzel bir takım, güzel bir maç bizi bekliyor. Bugün bloklar arası orta sahamız top aldığı anda İngiltere zorluk yaşıyor. İngiltere’nin bekleri, ofans seven bekler. Onların arkasına adamlar kaçırarak goller bulmak istiyoruz.

Biz her zamanki maçımızı oynayacağız. Yenemediysek yarın yeneriz. Şampiyon olduk bu ayrı bir gurur ve mutluluk verdi. Bizim için şampiyonluk milli takıma geldikten itibaren bitti. Ben kendimi hazır hissediyorum. Ekstra çalışmalar yapacağım ve şampiyonaya kadar daha hazır hale geleceğim. En favori takım bile 3. veya 4. olabiliyor. Ben elimizden geleni yaparak güzel yerlere geleceğimize inanıyorum. Gomez’in tecrübesinden faydalandım. Soğukkanlılığı ve tecrübesinden faydalandım. Çok iyi sezonlar geçirmedi son 2-3 sezondur. Bize gelerek 2. baharını yaşadı.

Yayınlanma Tarihi:18:54,