SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vitor Pereira’dan Mourinho cevabı

Spor Toto Hasan Doğan sezonu 34. hafta maçında Sivasspor ile 2 - 2 berabere kalarak ligi 74 puanda tamamlayan Fenerbahçe’de Teknik Direktör Vitor Pereira, Sivasspor'un ligden düşmeyi haketmediğini söyledi.

Güncellenme: 09:52, 20/05/2016
Vitor Pereira’dan Mourinho cevabı

Fenerbahçe Teknik Direktörü Vitor Pereira, maç sonrası yaptığı değerlendirmede, “Maçtan önce de bizim için zor bir karşılaşma olacağını zaten bekliyorduk. İyi bir takımla karşılaştık bu akşam. Bana göre Sivasspor ligden düşmeyi hak etmedi. Çünkü gerçekten Sivasspor kaliteli bir takım. Ama zorlu bir ligde mücadele ediyoruz ve bu ligde Sivasspor bu ligden düşmek mecburiyetinde kaldı. Bu lig böyle bir lig. Bir iki olumsuz sonuç her şeyi değiştirebiliyor. Çünkü gerçekten rekabeti üst düzey olan bir ligde mücadele ettik” dedi.

“EN HIZLI ŞEKİLDE LİGE DÖNMELERİNİ DİLİYORUM”

Sivasspor’un karşılaşmaya 2-0'lık avantajla başladığını anlatan Portekizli teknik direktör, “Skoru çevirmek, 2 – 2'ye dönmek ve hemen toparlanmak bizim için kolay değildi. Ama bunu yapmayı başardık. Oyunun da dengeli gittiğini düşünüyorum maç boyunca. Sivasspor da kazanabilirdi biz de kazanabilirdik. 2 – 2'lik bir sonuçla ayrıldık. Bence adil bir sonuç oldu. Aynı zamanda Sivasspor'a da en hızlı şekilde tekrar lige dönmelerini diliyorum. Gelecek sezon tekrar istedikleri başarıyı yakalayıp Süper Lig'e dönerler” diye konuştu.

MOURİNHO SORUSU

Teknik direktörlük için Jose Mourinho'nun adının geçtiği ile ilgili soruyu ise Pereira, “Bir fikrim yok konuyla ilgili” diyerek geçiştirdi. Maç kafilesinde yer almasına rağmen 18 kişilik kadroda yer almayan Hollandalı oyuncu Robin Van Persie ile ilgili olarak da Pereira, “Sakatlığı tam olarak geçmedi. Aslında denedik, uğraştık son dakikaya kadar hatta bu sabaha kadar oynayabilecek durumda olması için çaba gösterdik. Ama maalesef mümkün olmadı. Umarım bir sonraki maça hazır toparlanır ve aramızda olur” sözlerini kullandı.