SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Potanın Aslanları Spor Kulübü’nden örnek davranış!

Basketbol altyapının yeni ekiplerinden olan Potanın Aslanları Spor Kulübü (PASK), basketbola olan desteğini bulabildiği her ortamda sergilemek için ilk yılında Sosyal Sorumluluk Projesi gerçekleştirdi.

Güncellenme: 18:24, 20/05/2016
Potanın Aslanları Spor Kulübü’nden örnek davranış!

PASK, 15 Mayıs Pazar günü takım antrenmanlarını yaptığı Kartal Köy Hizmetleri Anadolu Lisesi Kapal Spor salonun da Otizm ve Down Sendromlu kardeşlerimizi ağırladı.

pask2

“Her İnsan Spor Yapma Hakkına Sahiptir”

Gedik Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Arkadaşım olur musun? Projesindeki spora gönül veren 15 Otizm ve Down Sendromlu kardeşimiz, PASK sporcularıyla yarışmalar ve dostluk maçı yaptı. Yarışma ve maçta başarılı bir görüntü çizen özel kardeşlerimiz, “Her İnsan Spor Yapma Hakkına Sahiptir” ilkesinin önemini bir kez daha bizlere göstermiştir. PASK, Bütün sporcu velilerinin ve Kadın A Milli Takım basketbolcusu Şaziye İvegin Üner'in katılımıyla sporcuların motivasyonunu arttırdı. Şaziye İvegin Üner; “Ruh ve Beden sağlığınız için her yaşta spor yapmanız çok önemlidir. Profesyonel basketbolcu olmasanız bile sporu hayatınızdan asla çıkarmamalısınız” diyerek PASK katılımcılarına sporun önemini vurguladı.