SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kartallar yalnız uçar

20 Mayıs 2016

Ortaya koyduğu futbolla herkesin beğenisini toplamaya başlayan Kara Kartal'da tüm hesaplamalar doğru gidiyordu. Ancak Beşiktaş'ın evi yoktu. Başkan Fikret Orman “En güzel otelde de kalsanız, insanın evi gibisi yok” sözleri ile stadın inşaatına ne kadar kilitlendiğini gösteriyordu. Öyle ki takımı önemli zamanlarda yalnız bırakmak pahasına bile o stat bitecekti. Bu anlamda kendisine destek veren Ahmet Nur Çebi ve Metin Albayrak'ın takım üzerindeki etkisini de gözden kaçırmamak lazım. Başarı için ekip olmak, takım olmak gerekiyordu. Artık Beşiktaş tam anlamıyla ekip olmuştu. Hem Akaretler hem de Ümraniye takım halinde hareket ediyordu. Herkes uyumlu çalışıyor ve hedefe ulaşmak adına kendisinden, ailesinden fedakârlık yapıyordu.

GÖNÜLLERDE TAHT KURDU Beşiktaş, artık kaybetmeyi unutmuştu. 10 haftada sadece 2 beraberlik alan Beşiktaş diğer sekiz maçını da kazanmıştı. Bunlardan biri ezeli rakip Fenerbahçe, diğeri de deplasmanda Bursaspor maçlarıydı. İşte bu maç sonrasında Güneş'in ağzından Beşiktaş ile kimyasının ne kadar uyduğunu gösteren ilk açıklama geliyordu. Güneş Bursaspor maçı sonrasında Ömer Hayyam'ın “Karanlık aydınlıktan, yalan doğrudan kaçar. Güneş yalnız da olsa etrafına ışık saçar. Üzülme, doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürüyle, kartallar yalnız uçar” dizeleriyle, siyah-beyazlı taraftarın gönlünde sarsılmaz bir taht kuruyordu

ACABALAR İLE DOLU HAFTALAR Beşiktaş taraftarı bu ve benzeri sezonlara alışıktı. İyi başlayan sezonlarda birçok kez bitime 7-8 hafta kala kaçan şampiyonluk nedeniyle oğluna İmdat diye isim koyan Beşiktaş taraftarı biliyorum ben. Önemli kırılma noktaları vardı sezonu böyle geçirmemek için. Eğer bu haftalar atlatılırsa şampiyonluk gelebilirdi. İşte o haftalar geliyordu. Fatih Terim Stadı'nda, ligin başarılı ekiplerinden Akhisar karşısında kaleci Tolga'nın da büyük pay sahibi olduğu hatalar zinciri Beşiktaş'a ikinci mağlubiyeti yaşatacaktı. Ardından Tolga'nın Sporting maçında devam eden kritik hataları Beşiktaş taraftarının korkulu haftalarının başlangıcı olmuştu. Yoksa yine aynı filmi mi izleyecekti Beşiktaş taraftarı?

TOLGA NEREDE? Kaleci Tolga'nın bireysel hataları ile kaybedilen Akhisar maçı ve Avrupa'ya vedanın ardından ardından milli kaleci sakatlığını öne sürerek hafta sonu oynanacak Galatasaray derbisinde forma giyemeyeceğini belirtiyordu teknik heyete. Trabzonspor'dan geldiğinde koluna takılan kaptanlık pazıbandı Tolga için ne anlam ifade ediyordu işte bunun cevabını vermek için önüne çok önemli bir fırsat gelmişti. Ancak Tolga bu fırsatı iyi değerlendiremedi. Galatasaray derbisinin oynanacağı gün, maç günü kaleye genç Günay'ın geçeceğini duyduğumda, aklıma tek soru geldi: Acaba Tolga neredeydi?

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek