SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karşıyaka kayyuma kalmayacak

Zor günler geçiren ve başkan adayı bile çıkaramayan Karşıyaka'da divan kurulu ile kulübün eski yöneticileri bir araya gelerek, çözüm planı hazırladı.

Güncellenme: 20:19, 20/05/2016
Karşıyaka kayyuma kalmayacak

PTT 1. Lig’den düştükten sonra 14 Mayıs’ta yaptığı olağanüstü kongrede başkan adayı bulamayan Karşıyaka’da divan kurulu, pazar günü yeniden toplanacak genel kurul öncesi yol haritası belirlemek için bir araya geldi.

Yeşil-kırmızılıların Yelken Tesisleri’nde yaptığı toplantıdan kulübün kayyuma kalmaması için yarın kalıcı bir yönetim listesi oluşturulması kararı çıktı. Divan Kurulu Başkanı Cihan Büyükoral başkanlığındaki toplantıya eski başkan ve yöneticilerden İbrahim Koç, Ünal Kamalı, Coşkun Süer, Seyhan Evlioğlu, Sebahattin Sakıpağa, Seracettin Sakıpağa, Tayfun Yelkenbiçer, Yılmaz Temizocak gibi isimler katıldı.

Geçen haftaki kongrede camiaya yeni yönetimin önünü açmak için yaptığı 1.2 milyon TL toplama çağrısından sonuç çıkmayan Hasan Denizkurdu’nun yanı sıra Özer Kırca da toplantıda yer almadı. Adaylık için çalışma yapmasına rağmen destek bulamadığı için liste çıkarmayan Mutlu Altuğ da divana gelerek üyelerle görüştü.

Yeşil-kırmızılılarda uzun tartışmaların ardından Altuğ başkanlığında karma bir liste oluşturulmasına, Yaşar Holding ve Karşıyaka Belediyesi’den de mali destek istenmesine karar verildi.

Son kararını listesine almayı düşündüğü isimlerle görüştükten sonra verecek Altuğ’un yarın adaylık başvurusu yapması bekleniyor.