SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İşte Fenerbahçe’nin muhtemel rakipleri

Ligi 2. bitiren Fenerbahçe'nin Avrupa'daki muhtemel rakipleri de belli oluyor.

Sezonu 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi'nde ilk elemede 2, turu geçmesi durumunda ise 3 rakibi kesinleşti.
Spor Toto Süper Lig'de sezonu 2. sırada tamamlayan Fenerbahçe'yi, Şampiyonlar Ligi ön elemesinde zorlu bir yol bekliyor. Sarı­lacivertliler, Şampiyonlar Ligi gruplarına adım atabilmek için 2 eleme oynayacak.
3. Ön Eleme Turu'nda Shakhtar Donetsk ve Ajax ile birlikte seri başı olması garanti olan sarı­lacivertlilerin muhtemel rakipleri Monaco ve Young Boys oldu. Belçika, Rusya ve Yunanistan'da devam eden ikincilik yarışı noktalandığında, Fenerbahçe'nin 3 rakibi daha belli olacak.
Fenerbahçe'nin Şampiyonlar Ligi 3. Ön Eleme Turu'ndaki rakibi 15 Temmuz 2016'da yapılacak kura çekimiyle belli olacak ve maçlar 26­27 Temmuz ile 3 Ağustos'ta tarihlerinde oynanacak.
Sarı­lacivertliler turu geçmesi durumunda 4. ön eleme için 5 Ağustos'ta kura çekimine girecek ve maçlar 16­17 Ağustos ile 23­24 Ağustos'ta yapılacak.
F.BAHÇE'NİN 3. ÖN ELEME TURU'NDA RAKİPLERİ: Monaco (Fransa) ­ Kesinleşti / Young Boys (İsviçre) ­ Kesinleşti / Steaua Bükreş (Romanya) ­ Muhtemel / Rostov (Rusya) ­ Muhtemel / Panathinaikos (Yunanistan) ­ Muhtemel
PLAY­OFF TURUNDA RAKİPLER: Manchester City (İngiltere) ­ Kesinleşti / Porto (Poretkiz) ­ Kesinleşti / Villarreal (İspanya) ­ Kesinleşti / Shakhtar Donetsk (Ukrayna) ­ Muhtemel / Ajax (Hollanda) ­ Muhtemel