SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Basketbol Ligi’nde Pınar Karşıyaka’yı deplasmanda 65-62 yenerek Play-Off çeyrek final serisini 1-1’e getiren Galatasaray Odeabank’ta başantrenör Ergin Ataman maç sonu açıklamalarda bulundu

Ataman, Pınar Karşıyaka ile Play-Off serisinde Pazar günü İstanbul’da oynayacakları maçta taraftarı salonu doldurmaya davet etti.

Ergin Ataman, Pınar Karşıyaka randevusundan sonra, “İki takım da birbirini iyi tanıyor. Bu sezon aramızdaki 5. maç oldu. Öyle olunca da savunmalar ön plana çıkıyor. Maça 2 uzunla başladık ve savunmada başarılı olduk. Tek sıkıntımız pota altında Lasme’ye çalınan fauller oldu. Üçüncü periyotta Lasme 3 faul alınca tek uzuna döndük ve ritmimizi kaybettik. Rakipte özellikle Kenan ve Kerem çok iyi oynadı. Son bölüme 4 sayı farkla yenik girdik. Davis 5 faulle çıktı ama Kenan’ın da 5 faul almasıyla hücumlardan boş dönmeyip kazanmayı bildik. Seriyi çevirdik. Bu akşam bu maçı çevirmemiz çok önemliydi. Şimdi avantaj bizde. Biz uyanıp avantajı elimize aldık. Şimdi sıra taraftarımızın Abdi İpekçi’yi Eurocup’taki atmosfer gibi doldurmasında” diye konuştu.