SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türk tenisinde tarihi gün

Türk tenisçi Çağla Büyükakçay, Çek rakibi Klara Koukalova'yı yenerek Fransa Açık'ta ana tabloya kalmayı başaran ilk tenisçimiz oldu. İpek Soylu'dan da aynı başarı gelince Türk tenisi çifte mutluluk yaşadı. Son güzel haber de Marsel İlhan'dan geldi.

Güncellenme: 17:20, 20/05/2016
Türk tenisinde tarihi gün

Fransa Açık Tenis Turnuvası’nda yarışan 3 sporcumuz Çağla Büyükakçay, Marsel İlhan ve İpek Soylu’nun ana tabloya kalması göğsümüzü kabarttı. Fransa Açık Tenis Turnuvası'nda Kadınlarda Çağla Büyükakçay, Çek Klara Koukalova’yı 6-1 Ve 6-3’lük setlerle yenerek ana tabloya kaldı.

ARDINDAN DA İPEK SOYLU

İpek Soylu, Fransa Açık’ta Ukraynalı rakibi Kozlova’yı mağlup ederek Çağla Büyükakçay’dan sonra Roland Garros’ta ana tabloya kaldı. Çağla Büyükakçay ve İpek Soylu, Roland Garros’ta ana tabloya kalarak Türk tenisinde bir ilk gerçekleştirdiler.

20 yaşındaki tenisçimiz İpek Soylu ilk seti 6-3’lük skorla rahat bir şekilde kazandı, İkinci sette ise skoru 5-2’ye getirmesine rağmen biraz sıkıntıya düşerek tie-break ile oyunu 7-6 üstün noktaladı.

MARSEL NOKTAYI KOYDU

Son olarak İtalyan rakibi Guido Andreozzi’yi 3-6/6-2/8-6 yenen Marsel İlhan tek erkeklerde Roland Garros’ta ana tabloya kalmayı başardı.

Yayınlanma Tarihi:12:21,