SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Süper Lig Hasan Doğan sezonu 34. hafta maçında Fenerbahçe ile 2 – 2 berabere kalarak lige veda eden Medicana Sivasspor'da Teknik Direktör Mesut Bakkal, “Sonuçta futbol deyip geçeceğiz ama çok çabuk bunun altından kalkacak bir camia var. Taraftarlar desteğiyle de bunu kanıtladı. Herkese teşekkür ediyorum. Helal olsun diyorum. Sivas camiası adına üzgünüm” dedi.

Teknik Direktör Mesut Bakkal, maçın ardından yaptığı değerlendirmede, “Dünyada belki de eşi benzeri olmayan bir olayı yaşadık. Daha önce de söylemiştim, Sivas şehri benim için bir başka diye. Çok üzgünüz. 14 puanda aldığımız takım, 17 puan alarak 31 puanla kaybettik. Son maçta iyi oynadığımızı düşünüyorum. Taraftarın maçtan sonra yaptığı olay bence unutulmaz. Hafızalarda hep o kalacak” diye konuştu.

Göreve geldiği zaman rakiplerinden 7-8 puan geride olduklarını hatırlatan Bakkal, “Bunu kapatmak için inanılmaz derecede uğraş veren bir takım, sakatımız oldu, kimseye bir şey söylemedik. Hatta sağ beki sol, sol beki sağ bek oynattığımız maçlar oldu. Bu türlü eksikleri hiç dile getirmedim, bu türlü mazeretleri sevmeyen bir teknik direktörüm. Olanlarla mücadele ettik ve hiç ummadığımız maçlar kaybettik. Lütfen bunu savunma olarak algılamayın. Benim samimi duygularım sadece. Kaybettik, sonuçta söylenecek çok fazla bir şey yok, çok üzgünüm, bu kadar iyi olan bir kulübün her zaman iyi yerlerde olması gerektiğini söyledim” ifadelerini kullandı.

“ÇOK TALİHSİZ MAÇLAR OYNADIK”

Bakkal, şunları söyledi: “Sivasspor camiası, bu taraftar grubu ile bu işin altından kalkacak güce de sahiptir. Tek söyleyeceğim şey, çok üzgünüm. Talihsiz maçlar da oynadık. Özellikle Trabzon, Antalya, Bursa ve Akhisar maçı. Bunları savunma olarak algılamayın ama 2-3 puan şu an çok önemliydi. Fazla söyleyecek bir söz de bulamıyorum, herkese geçmiş olsun diyorum. Sonuçta futbol deyip geçeceğiz ama çok çabuk bunun altından kalkacak bir camia var. Taraftarlar desteğiyle de bunu kanıtladı. Herkese teşekkür ediyorum. Helal olsun diyorum. Oyuncularımız da hep ayağa kalkıp mücadele etmeye çalıştı. Taraftar da hep destek verdi. Bazı zamanlarda ipin ucunu kaçırdığınız zaman toparlanmak zor oluyor ama toparlamak için her şeyi yaptık. Sivas camiası adına üzgünüm. Herkese teşekkür ediyorum. Başka söyleyecek bir şeyim yok.”