SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Manisaspor’da Başkan Abdullah Mergen’in takımı PTT 1. Lig’e çıkardıktan sonra istifa eden Taner Taşkın’ın yerine teknik direktörlük görevine getirdiği Mehmet Altıparmak, camiadaki eleştiriler üzerine koltuk meraklısı olmadığını söyledi.

Kongre sürecinde olan siyah beyazlılarda camiadan yükselen, “Teknik direktör kararını kongreden sonra göreve gelecek yeni yönetim vermeliydi” sesleri üzerine, “Eleştirileri normal karşılıyorum. Başkandan böyle bir teklif gelince kabul ettim. Kongrede yönetim değişirse gerekeni yapmaya hazırım. Beni istemezlerse giderim. Kadroyu oluşturmakta gecikmemek için geldik. Tek amacımız Manisaspor’a katkı sağlamak” dedi.

Yeni sezonda başarılı olmak istediğini belirten teknik adam, futbolcuların birçoğunu tanıdığını ifade ederek, “Şampiyon kadroyu korumak istiyorum. Kimsenin hakkını yemem. Devam etmek isteyenlere kapımız açık. Çok kaliteli oyuncular var. Manisaspor’u takip ettim, şimdi tüm maçlarını kasetten izlemeye başladım. Metin’le Altay’da, Sercan’la Alanyaspor’da çalıştım. Mertan, Oğuzhan, Savaş, Berk, Bayram, Hakan Turan gibi isimler daha önce takımımda görmek istediğim, tanıdığım futbolcular. Yönetim transfer yasağını kaldırdıktan sonra gerekli takviyeleri yapacağız. Manisalılar merak etmesin, çok iyi bir takım izleteceğiz” diye konuştu.

MANİSASPOR PARA BEKLİYOR

Devre arasında Göztepe’ye transfer olan İsmail Köse için açtığı haksız fesih davasında haklı bulunan Manisaspor, kararın kesinleşmesini bekliyor. Manisaspor, yalnız 160 bin TL yetiştiricilik bedeli alabildiği İsmail için Göztepe’den oyuncuya 2014’te Turgutluspor’dan alırken ödediği 600 bin TL bonservisi istiyor. Manisaspor’da 2’nci Lig’de şampiyonluğa ulaşan kadrodan Bahattin, Bayram ve Berk gibi isimlerle transferin gözdesi olan, adı Ankaragücü’yle anılan Merten, sözleşmesinin sürdüğünü, kulüpteki sorunların aşılmasını beklediğini söyledi.