SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, UEFA Avrupa Ligi’nde Sevilla’ya karşı alınan yenilginin sorumluluğunu üzerine aldı. Başlangıç dahil oyunun genelinde takımın görüntüsünden memnun olmadığını dile getiren Alman teknik adam, ikinci yarıda inançlarını yitirmiş bir şekilde oynadıklarını dile getirdi.

Klopp şu ifadeleri kullandı:

“Dürüst olmak gerekirse başlangıç dahil oyundan memnun değildim. Harika bir gol attık, şans bulduk, sayılmayan bir gol de vardı. 1-0 genel olarak iyi bir skordu. İkinci yarıda erken gelen gol sonrası sendeledik. Gol problem değildi ama sonrasında olanlar bizim açımızdan sıkıntıydı.”

“Her şeyimizi kaybettik, oyun tarzımıza olan inancımızı, birlikte değildik, savunma yapmadık ve gergindik. Önümüze bakmalıyız. Bu darbeden dersler alıp daha güçlü olmayı öğrenmeliyiz ama bu gece bir hayal kırıklığı idi.”

“Oyuncularımın az baskı hissetmesini sağlamak benim işimin bir parçası. İçeride bir baskı vardı ve beraberlik sonrası bunun ortaya çıktığını kimse inkar edemez. Bu skordan sonra maçı çevireceğimize inanan çok insanın olduğunu düşünmüyorum. Maçı soğutacak çokça serbest vuruş da kazandılar. Goller çok basitti. İkinci yarı inancımızı yitirmiştik”

“Bu performanstan ben sorumluyum. Takıma eleştiri kabul etmiyorum. Bu stattaki kimse inanmadı. Durumu değiştireceğime inandığım birkaç dakika vardı ama yeterli değildi.”

AMKSPOR / DIŞ HABERLER

Jürgen Klopp:

Jürgen Klopp