SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere ile Türkiye arasında 22 Mayıs Pazar günü yapılacak hazırlık karşılaşması öncesi İngiltere’yi sıkıntı bastı. Maçın oynanacağı Manchester şehrinin yerel basınında çıkan haberlere göre polisin, holiganların çıkartabileceği olaylardan dolayı endişe duyduğu belirtilirken, terör endişesi de duyulduğu söylendi.

 

Basında çıkan haberlere göre tribünlerde yer alacak Manchester Unitedlı, Stokelu, Leedsli ve Kuzey Gallerli taraftarların yüksek risk grubunda olduğu ve bu grupların sırf maça gelen 2000 Türk seyirci ile değil kendi aralarında da olay çıkartma potansiyeline sahip olduğu belirtildi. Gazetelere göre Leedsli taraftarların özellikle 2000 yılında İstanbul’da yaşanan olayların intikamını almak için karşılaşmaya gelebileceği de iddia edildi.

Karşılaşmada atlı polislerin yanı sıra bomba imha ekipleri ve helikopter ile polisin sürekli havadan devriye gezeceği belirtildi.

 

SON MAÇTA 106 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

En son 2003 yılında Sunderland’de oynanan İngiltere – Türkiye maçında 106 kişinin gözaltına alındığını anlatan İngiliz basını, maç saatinin de 17.15 olmasının taraftarların fazla alkol alması için uygun bir saat olduğunu ve publarda çıkabilecek olaylardan da endişe duyduklarını söylediler.

Manchester da maçın oynanacağı pazar günü ayrıca yapılacak olan ve 40 bin kişinin katılması beklenen Büyük Manchester Koşusu için de önlem alınacağı ve o gün şehrin olağanüstü bir gün yaşayacağı yazıldı.

Yayınlanma Tarihi:16:02,