SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gazozuna maç

19 Mayıs 2016

HEPİMİZİN veya birçoğumuzun çocukluğunda mahallede maç yaptığı dönemler vardı. Gazozuna maçlar. Ne keyifliydi değil mi? Taşlardan kale, 3 korner 1 penaltı. Maç bitince de soluğu markette alırsın ya işte o hesaptı dün akşam oynanan maç. “Maç biter biz gider” dedi Beşiktaş. Ama kendi içinde bu maçın da bir hikâyesi vardı. Mesela Beşiktaş, tarihinde ilk kez rakip takım oyuncuları tarafından eksiksiz(!) olarak alkışlanarak çıktı sahaya. Ayrıca maç öncesi yayıncı kuruluşa konuşan Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, ‘Kocaman' bir futbol sevdalısı olduğunu da gösterdi bizlere. Üstelik kendi yönetimini hedef alarak konuşmaktan çekinmeden. Bununla sınırlı kalmadı dün akşam. Sezona milli takıma ve şehir takımına gösterdikleri destek ile damga vuran Konyaspor taraftarının maç sırasında önce gitmesi sonra yeniden gelmesi de bu hikâyenin önemli bir parçası oldu.

Şampiyon olarak son maça nasıl çıkılır? Takımına maç öncesi soyunma odasında neler söylersin? Hangi yönetici gider şampiyon takımla son deplasman maçına? Tüm bu sorulara cevabı olmayan bir takım Beşiktaş. Özlemini iliklerine kadar hisseden ve şampiyonluğu da sonuna kadar hak eden.

Maçı yazmamı beklemiyorsunuz değil mi? Sistem veya kadro yazmamı? Kimin nasıl deplase olduğunu veya savunma hatalarını? Oyuncu değişiklikleri konusunda hangi teknik adamın yanlış karalar verdiğine ilişkin yorum da yazmayacağım. Şampiyonun ve UEFA Avrupa Ligi'ne gitmeyi hak eden, ununu elemiş eleğini asmış iki takımın maçıydı ve skorun zerre kadar önemli yoktu. Helal olsun dün akşam mücadele eden iki takıma da oyuncularına da. Ayaklarınıza, yüreklerinize sağlık.

Son olarak Türkiye Futbol Federasyonu'nu cezalandıracağım diye bilinç altında kendisini ve şampiyon Beşiktaş'ın taraftarını cezalandırdığını iyi düşünmeli Konyaspor yönetimi.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek