SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’ı bekleyen büyük tehlike

Galatasaray, Osmanlıspor'un Akhisar Belediyespor'u yenmesiyle birlikte ligi 6. sırada bitirdi. Cimbom 5'inci olsaydı Avrupa cezasını bu sene direkt olarak dolduracaktı. Umutlar Fenerbahçe ile oynanacak Türkiye Kupası finaline kaldı.

Güncellenme: 22:02, 19/05/2016
Galatasaray’ı bekleyen büyük tehlike

Galatasaray, Kayserispor’a karşı farklı kazansa da Osmanlıspor engeline takıldı. Evinde Akhisar Belediyespor’u yenen Ankara temsilcisi, ligi sarı-kırmızılıların 1 puan önünde bitirerek Galatasaray’ın 5’incilik hedefine set çekti.

Sarı-kırmızılı ekip ligi 5’inci bitirse idi, UEFA’dan gelen Avrupa kupalarına men cezasını bu sene çekmeyi garantileyecekti. Sarı-kırmızılılar bu sonuçlarla birlikte ligi 6’ıncı sırada bitirdi ve geriye bir tek yol kaldı: Fenerbahçe’yi Türkiye Kupası finalinde yenmek.

Galatasaray, 26 Mayıs’ta oynanacak olan Türkiye Kupası finalinde Fenerbahçe’yi yenememesi durumunda Avrupa cezasını bu sene dolduramayacak. Fenerbahçe maçındaki olası kötü sonuç halinde Cimbom, Avrupa kupalarından men cezasını önümüzdeki sezonun sonunda doldurmuş olacak.

Yayınlanma Tarihi:21:54,