SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sarı kırmızılı kulübün Erkek Voleybol Takımı Galatasaray HDI Sigorta, Hüseyin Koç ile Kadın Voleybol Takımı Galatasaray Daikin ise Sinead Jack’ı transfer etti.

Galatasaray HDI Sigorta'ya transfer olan Hüseyin Koç, kariyerinde Ziraat Bankası, Halkbank, Arkas Spor gibi erkek voleybolunda iddialı ekiplerle çalıştı. Universiad şampiyonluğu, 2008-2009 CEV Challenge Cup şampiyonluğu, 2013 CEV Cup şampiyonluğu, 2013 Türkiye şampiyonluğu, 4 Türkiye Kupası gibi çok önemli başarılara imza atan, 250'nin üzerinde milli olan, defalarca yurt içinde ve yurt dışında gerçekleştirilen resmi turnuva ve müsabakalarda En İyi Pasör ödülünü alan Hüseyin Koç, Galatasaray ailesine katıldı.

Galatasaray HDI Sigorta ile iki yıllık sözleşme imzalayan Hüseyin Koç 1979, Bursa doğumlu. 1.98 m boyunda olan Hüseyin blok yüksekliği 3.30m. Milli pasörün imza töreninin ise kulüp tarafından daha sonra açıklanacağı belirtildi.

SİNEAD JACK GALATASARAY DAİKİN'DE

Bu arada Galatasaray Daikin Kadın Voleybol Takımı da Trinidad Tobago doğumlu Sinead Jack'i renklerine bağladığını açıkladı.

2015-2016 sezonunun tamamlanması ile transfer çalışmalarına hız veren Galatasaray Daikin, dünya voleybol camiasının bir süredir üzerine konuştuğu Sinead Jack transferini tamamladı.

1993, Trinidad Tobago doğumlu Sinead Jack'in smaç yüksekliği 3.20m, blok yüksekliği ise 3.15m. File önündeki yüksekliği ve yüksek hücum özelliği ile dikkat çeken Sinead Jack, 2013 Norceca Turnuvası’nda ‘En İyi Blokçu’ seçilmesinin ardından, Rusya'nın köklü ekiplerinden Uralochka-NTMK Ekaterinburg'la anlaştı.

Geçtiğimiz üç sezondur Uralochka-NTMK forması giyen Sinead Jack, aynı zamanda 2016 CEV DenizBank Champions League'de %59,57 ile en yüksek hücum yüzdesine sahip sporcu. Galatasaray Daikin ile anlaşması 1 yıllık olan Sinead Jack'in imza töreni de önümüzdeki günlerde yapılacak.

Yayınlanma Tarihi:15:09,