SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Anadolu Efes yarı finalde

Spor Toto Play-Off Çeyrek Final İkinci Maçı'nda Anadolu Efes, Royal Halı Gaziantep'i deplasmanda 73-64 yenerek seriyi 2-0 kazandı ve adını yarı finale yazdıran ilk ekip oldu.

Güncellenme: 21:10, 19/05/2016
Anadolu Efes yarı finalde

Spor Toto Türkiye Basketbol Süper Ligi play off ikinci maçında Royal Halı Gaziantep, sahasında konuk ettiği Anadolu Efes’e 73-64 mağlup oldu. Bu sonuçla Anadolu Efes seriyi 2-0 yaparak ilk yarı finalist oldu.

1’inci periyotta maça hızlı başlayan Anadolu Efes, ilk 5 dakikaya girildiğinde maçın üstünlüğünü ele geçirdi. İlk çeyrekte rakibine karşı etkili bir oyun sergileyen Anadolu Efes, ilk çeyreği 16-11 önde tamamladı.

2’nci periyotta ise rakibine karşı üstünlüğünü sürdüren Anadolu Efes, Derrick Brown ve Jayson Granger’in atışlarıyla sayı üretmeyi başardı. Periyodun son dakikalarına doğru etkili bir oyun sergileyen Royal Halı Gaziantep aradaki farkı kapatarak 6 sayıya indirdi. Farkın açılmasına izin vermeyen ev sahibi ekip ilk yarıyı 36-30 geride kapattı.

3’üncü periyotta da üstünlüğünü devam ettiren Anadolu Efes, farkı 10 sayıya kadar çıkardı. Ev sahibi ekip, periyodun son dakikalarına doğru Earl Colloway’ın sayılarıyla aradaki farkı kapatmaya çalışsa da bu çabaları yetersiz kaldı. Royal Halı Gaziantep, bu periyodu 53-47 geride tamamladı.

Son periyotta farkı 3 sayıya kadar indiren Royal Halı Gaziantep”in çabaları fayda vermedi. Çekişmeli geçen mücadeleyi 64-73 Anadolu Efes kazandı.

Yayınlanma Tarihi:20:38,