SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Altay’da gündem transfer yasağı

Altay'da olağanüstü genel kurulla güçlenerek yola devam etmeye hazırlanan yönetim, transfer yasağını kaldırmanın planlarını yapıyor

Güncellenme: 15:00, 19/05/2016
Altay’da gündem transfer yasağı

Spor Toto 3’üncü Lig 1’inci Grup’ta geride bıraktığımız sezonu altyapı ağırlıklı kadrosuyla 11’inci sırada tamamlayan Altay’da, geçtiğimiz sezon sponsor olan ve yeni yönetime girmeye hazırlanan Özgür Ekmekçioğlu, transfer yasağının kaldırılması için maddi destek vereceğini açıkladı. Yönetim dışından Murat Bora Dülger’in de kulübe katkı vermeyi sürdüreceği ifade edildi.

Ekmekçioğlu’nun, “Altay’ın yeri burası değil, bir an önce takımı üst lige taşımalıyız. Bu yüzden transfer yasağını kaldırmanın yollarını aramalıyız” ifadelerini kullandığı öğrenildi.

Yönetimin güçlü isimlerle temaslarını sürdürdüğü belirtildi. Altay’ın yasağı kaldırması için 1 milyon 42 bin TL’lik kesinleşmiş eski borçlarını ödemesi gerekirken, pazarlıklarla bu rakamın 600-700 bin TL’lere inebileceği bildirildi. Yapılacak transferler de hesaplandığında kaynak yaratılamazsa mevcut kadroyla yola devam edilecek.