SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sezon başından Giuliano Terraneo’yu sportif direktörlük görevine getiren Fenerbahçe’de o dönemde Vitor Pereira’dan önce gündeme gelen teknik adamlar da ortaya çıktı. Başkan Aziz Yıldırım ile anlaşır anlaşmaz ilk olarak İtalyan teknik adam Luciano Spalletti ile görüşmelere başlayan ve sarı-lacivertli takımın başına Spalletti’yi getirmek isteyen Terraneo’nun iki defa görüşme yaptığı ortaya çıktı.

Sporx’te yer alan habere göre, İtalyan teknik adam ile İtalya’da anlaşmaya varan ve kendisini İstanbul’a davet eden Terraneo’nun Spalletti ile İstanbul’da yaptığı görüşmelerde ekonomik sorunlar baş gösterdi.

Fenerbahçe’den talep ettiği rakamlarda İstanbul’a gelişinde büyük farklılık gösteren Spaletti’nin Terraneo tarafından “Bu adam paracı, listemizdeki alternatif isimlere bakalım” ifadesi ile reddedildi. Spalletti ile ekonomik sebeplerden dolayı anlaşamayan Terraneo’nun İtalyan teknik adamın hemen ardından Vitor Pereira ile Portekiz’de bir araya geldiği ve Pereira’nın para konuşmaması, hırsı ve azminden dolayı tercih edildiği belirlendi.

Yayınlanma Tarihi:13:10,