SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Saran: “Bu kadroya şampiyonluk yakışırdı”

Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden ve Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, "Fenerbahçe’nin bu kadrosuna şampiyonluk yakışırdı, basketbol ile teselli bulduk" dedi.

Güncellenme: 14:26, 18/05/2016
Saran: “Bu kadroya şampiyonluk yakışırdı”

Sadettin Saran, Kocaeli Üniversitesi Genç Girişimciler Kulübü tarafından organize edilen kariyer söyleşisine katıldı. Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu'nda düzenlenen söyleşide Sadettin Saran; yaşam öyküsünü, iş tecrübelerini ve spora verdiği değeri, genç girişimci adaylarına anlattı.

Spor Toto Süper Lig 2015 – 2016 Hasan Doğan Sezonu’nu ikinci sırada bitiren Fenerbahçe’nin şampiyon olması gerektiğine vurgu yapan Saran söyleyişi de, “Fenerbahçe'nin 2015-2016 sezonu kadrosuna şampiyonluk yakışırdı. Fakat bu sezon takımımız başarılı olamadı. Ancak basketbol takımımızın Eurolig ikinciliğiyle teselli bulduk” dedi.

“TÜRKİYE'DEKİ KULÜP BAŞKANLARINDA KİBİR ÖN PLANDA”

Saran, Fenerbahçe Futbol Takımı’nın yaşadığı başarısızlık ve kaçan şampiyonluğun sebeplerini ise “Dünyaya baktığımız zaman hem ticari hem de sportif başarı anlamında önde gelen kulüplerde, profesyonel yapı çok ön plandadır. Çünkü bu bir ekip işidir. Türkiye'de ise kulüp başkanları her şeyi kendileri yapmaya çalışıyorlar. Dünyada kulüp başkanlarını kimse tanımaz. Biz de ise kibir ön planda. Başarılı bir spor ülkesi olabilmemiz için bu yapının süratle değişmesi gerekiyor” diye sıraladı.

Saran Group'un 7 farklı sektörde faaliyet gösteren bir şirketler grubu olduğunu da söyleyen Sadettin Saran, Türkiye'de spor yayıncılığı alanındaki boşluğu doldurmak için yola çıktıklarını, gelinen noktada uluslararası bir oyuncu olduklarını belirtti. Sporun her zaman hayatının merkezinde yer aldığını vurgulayan Saran, şunları söyledi:

“Bizim işimiz spor. Spor yayın içeriği konusunda dünyada ilk 5'teyiz. Spordan aldığımızı, spor üzerinden topluma geri vermek istiyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizin odağında spor var. Türkiye'nin dört bir tarafında, özellikle Güneydoğu bölgesinde spor salonları açtık, açmaya devam ediyoruz. Boş bir beyin, şeytanın oyun alanıdır. Bu çocuklar spor yoluyla hayata tutunacak. Binlerce genç açtığımız bu salonlarda spor yapıyor. Bundan gurur duyuyorum. Ayrıca Saran Group olarak özel sporcuları da destekliyoruz.”

Yayınlanma Tarihi:14:24,