SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Quaresma: Galatasaray dönüm maçımızdı

Beşiktaş'ın Portekizli yıldızı Ricardo Ouaresma, Beşiktaş'a tekrar gelme sebebinin şampiyonluk yaşamak isteği olduğunu ve bunu gerçekleştirdiği için de çok mutlu olduğunu söyledi. Şampiyonluk barbeküsünde konuşan Quaresma, dönüm maçı olarak Galatasaray'ı 1-0 yendikleri maçı gösterdi.

Güncellenme: 10:07, 18/05/2016
Quaresma: Galatasaray dönüm maçımızdı

Şampiyon olmak için İstanbul’a yeniden geldiğini açıklayan Quaresma, “Çok mutluyum, rüyam gerçek oldu. Buraya gelme sebeplerimden biri İstanbul’a yeniden gelip şampiyonluk yaşamaktı. Bunu başardık, hep beraber başardık. Artık bunun tadını çıkaracağız, çalışanlarımızla, buradaki arkadaşlarımızla, taraftarımızla, bizi seven herkesle beraber bu şampiyonluğu kutlayacağız” diye konuştu.

“EKSTRA İŞLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİM” Kazanmak için ekstra işler yapmak gerektiğinin altını çizen Portekizli yıldız, “Eğer kazanmak istiyorsanız, sahada ekstra bir şeyler yapmanız gerekiyor. Normal şeyler, normal yaptıklarınız bazen yetmiyor, ekstra işler yapmanız gerekiyor. Ben de bu formayı giydiğim sürece ekstra işler yapmayı sürdürüp, ne kadar istediğimi göstermeye devam edeceğim. Özellikle taraftarımıza bana gösterdikleri ilgiden, sevgiden dolayı hepsine çok teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

“GALATASARAY MAÇI DÖNÜM MAÇIMIZDI” Şampiyonluk için dönüm maçını Galatasaray maçı olarak gösteren Quaresma, “Her maç önemliydi bizim için. Ama Galatasaray maçı daha çok önemliydi. Çünkü o maçta ya tamam ya devam diyecektik. Galatasaray maçı bence dönüm maçımızdı” dedi.

“BEŞİKTAŞ VAR OLDUĞU SÜRECE BÜTÜN KUPALARA TALİPTİR” Ricardo Quaresma ilk geldiği zaman ile bu sene geldiği zamanı kıyaslaması ile ilgili soruya, “Aslında karşılaştırma yapmak çok yerinde olmayabilir. Beşiktaş aynı Beşiktaş, çok büyük bir takım Beşiktaş. Büyük takım olarak devam ediyor. İlk oynadığımda da böyleydi şimdi de böyle. İlk geldiğimde büyük oyuncularla oynadım. Hala Beşiktaş’ın iyi oyuncuları var, o da devam ediyor. Beşiktaş var olduğu sürece bütün oynadığı kupalara talip olan büyük bir kulüp olacak. Hiç bir zaman değişmez bu” diye cevap verdi.