SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Karabükspor’da Süper Lig heyecanı

Geçen sezon Süper Lig'e veda ederek PTT 1. Lig'e düşen Karadeniz temsilcisi Kardemir Karabükspor, yeniden Süper Lig'e dönmenin sevincini İstanbul Boğazı'nda kutladı.

Güncellenme: 10:01, 18/05/2016
Karabükspor’da Süper Lig heyecanı

Şampiyon Adanaspor’dan sonra play-off heyecanı yaşamadan Süper Lig’e yükselecek ikinci takım için Alanyaspor ile kıyasıya mücadeleye giren Karabükspor, son hafta rakibinin puan kaybetmesiyle hedefine ulaştı.

Akdeniz temsilcisi Alanyaspor’un son maçta iki puan kaybetmesinden sonra İzmir deplasmanından alınan Göztepe galibiyeti kırmızı mavililerin bir yıl aradan sonra yeniden Süper Lig kapısı açıldı.

Trabzonspor ve Rizespor’dan sonra Süper Lig’de üçüncü Karadeniz temsilcisi olan Karabükspor bu başarısını başkan, yönetim, teknik heyet ve futbolcularla İstanbul Boğazı’nda yapılan tekne turu ve sonrasında yenilen yemek ile kutladı. Tekne turu sonrası boğaz kıyısında bir restoranda eğlenerek sezonun yorgunluğunu atan Karabüksporlular eğlenceli dakikalar geçirdiler. Gecenin sonunda getirilen pastayı başkan Hikmet Ferudun Tankut ve teknik direktör Yücel İldiz keserken, futbolcuların coşkusu görülmeye değerdi.

Boğaz turu öncesi basın mensuplarına konuşan Karabükspor Başkanı Hikmet Ferudun Tankut, geçen sene Süper Lig’den düştükten sonra radikal bir karar alıp takımda küçültme kararı aldıklarını belirterek, “22 futbolcu gönderip, 22 futbolcu aldık. Radikal bir karardı. Sezonun zorlu geçeceğini biliyorduk. Nitekim yabancı kuralı değişti, 5’e çıktı. 23 yaş kuralı kalktı. Zorlu bir sezon oldu. Artık önümüze bakacağız ve kalıcı bir takım olmaya çalışacağız” dedi.

Teknik Direktör Yücel İldiz ise Karabükspor’un yapısı gereği tekrar ligden düşmemesi gerektiğini vurgularken, “Karabükspor’a gelirken başkanımız ‘sana çok ihtiyacımız var’ dedi. Hiçbir profesyonel düşünceye girmeden teklifi kabul ettim. Çok zor 5 ay geçirdik. Ben, yönetim ve futbolcularımız elimizden geleni yaptık” dedi.

İldiz çok zor günleri de yaşadıklarını ifade ederek, “Soğukkanlılığımızı koruduk. Taraftarlarla da paylaştık. Daha önce yaptık, yine yaparız dedik. Başardık ve çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Tecrübeli teknik adam, geçen yıldan kadrosu dağılmış bir takımın başarısından bahsederken, “Devre arasında 29 puan toplamış bir takımı aldık. İkinci yarı ise daha iyisini yaparak çıkmayı başardık” ifadelerini kullandı.

Karabükspor’un tecrübeli oyuncusu Ergün Teber ise Karabükspor’un geleceği için önemli bir sezonu atlattıklarını belirtirken, “Sezon başı hedefimiz şampiyonluktu. Başkanımız lider biri. Biz de karşılığını verdiğimizi düşünüyoruz” dedi.

Teber, “Biraz zor oldu, geç oldu ama güzel oldu. Altlara düşmemizi, kötü olmamızı isteyen çok kesim vardı. Allah’a şükür hiçbirini mutlu etmedik, hepsini üzdük” şeklinde konuştu.

Karabük’ün işçilerin şehri olduğunu hatırlatan Teber, “Biz onları çalışma şartlarında ziyaret ettik. Onları mutlu ettiysek ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.