SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe’de transferin ilk adımları atılmaya başlandı. Sezonun bitmesi ve beklenen başarıların gelmemesi sonrası takımda geniş çaplı bir revizyon planlanıyor.

İrfan YİRMİBEŞ / ÖZEL HABER

Yönetim, özellikle takımdaki yerli oyuncu sayısını arttırmak ve savunma hattında daha fazla Türk isim bulundurmak amacında. Sarı-lacivertlilerin temel hedefi, Fenerbahçe formasının ağırlığını ve tarihini bilen, genç ve gelişmeye açık yerli futbolcuları kadroya dahil etmek.

 

BAŞKANIN AKLI SEDAR AZİZ’DE

Bu nedenle 4 Türk yıldız liste başı. Savunmanın göbeğine Gençlerbirliği'nden 22'lik yetenek Ahmet Çalık ve Bursaspor'un 25 yaşındaki tecrübeli milli futbolcusu Serdar Aziz düşünülüyor. Fenerbahçe, Ahmet için 2 milyon euro, Serdar için de 5 milyon euro'yu gözden çıkarmış durumda. Başkan Aziz Yıldırım'ın yıllardır takımda görmek istediği, Beşiktaş'ın da ilgilendiği Serdar Aziz için çok istekli olduğu biliniyor.

 

EREN DERDİYOK’A 3 MİLYON EURO

Caner Erkin'in ayrılmasıyla sayısal eksiklik yaşanacak sol bek için ise Eren Albayrak, neredeyse tek aday. Boşa çıkacak 25 yaşındaki futbolcuyla da prensip anlaşmasına varıldığı gelen haberler arasında. Fenerbahçe'nin bir gündemi de forvet ve bu mevkiye Kasımpaşa'nın 27 yaşındaki forveti Eren Derdiyok gelecek. Türk asıllı İsviçreli yıldız için, sarı-lacivertliler, 3 milyon euro vermeye hazır

Yayınlanma Tarihi:07:36,