SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, kaleci tercihi ve Euro 2016 kadrosuna seçtiği oyuncular hakkında açıklamalar yaptı. İnandığı kişileri karoya çağıurdığını vurgulayan deneyimli teknik adam, Gökhan Töre, Emre Mor ve kaleci tercihleri hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Gökhan Töre’yi milli takıma yakınlaştırmak istediğini söyleyen Terim, “Gökhan’ın bize çok hizmeti geçti. Bundan sonra da geçeceğini düşünüyorum.Bunun için çağırdım. Göçkhan’ın kendini bizden çok uzak hissetmemesi lazım. Çok maçlar bizle beraber oldu. İnşallah 31’inden sonra gelir bizimle beraber olur. Biz de turu geçeriz ve o da oynar.” diye konuştu.

“EMRE MOR ENTERESAN BİR OYUNCU”

Türkiye A Milli Takımı’nda boy gösterecek olan 18 yaşındaki yıldız Emre Mor ile ilgili açıklama yapan Terim, “Sıradışı bir oyuncu olduğunu düşünüyorum. Ben onu denemek ve görmek istiyorum. Danimarka Ligi’nde iyi oynuyor. Solak, enteresan bir oyuncu. Türkiye enteresan bir oyuncu kazanabilir.”

“İNANDIĞIM KİŞİYE FORMA VERİRİM”

Terim, kaleci tercihi ile ilgili de şu açıklamayı yaptı:

“Geçmiş olsun, inşallah sağlığına kavuşur Volkan. Böyle bir tercih yaptık. Ben onu ilk defa milli takımda oynatan ve ona güvenen birisiyim. Böyle bir tercih yaptık. Volkan Babacan’dan çok mutluyum.Sıkıntılı dönemleri çok iyi geçti. Basın organlarında devamlı speküle edilen bir konudasınız. Bunu kaldırmak kolay değiğl.Çok müthiş maçlar oynadı, hiç ağzını açmadan. Bu kadar milli takım tecrübemde birçok oyuncuyla çalıştım.”

“Volkan Demirel de benim çok sevdiğim evladım, kardeşim oyuncum. Atıldı şans verdim, kötü oynadı yine şans verdim. Ben inandığım kişiye şans veririrm. O gün Volkan Demirel’di bugün Volkan Babacan.”

 

Yayınlanma Tarihi:19:49,