SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig ekibi Medipol Başakşehir, transfer sezonunu erken açtı. İstanbul temsilcisi, PTT 1. Lig takımlarından Altınordu’nun genç futbolcularından Cengiz Ünder’i renklerine bağladı.

Başakşehir Fatih Terim Stadı basın odasında gerçekleştirilen törene Medipol Başakşehir Kulubü Asbaşkanı Mesut Altan, yönetim kurulu üyesi Ahmet Ketenci ile genç futbolcu Cengiz Ünder katıldı.

Kendisini 5 yıllığına Medipol Başakşehirli yapan imzayı atan 19 yaşındaki genç futbolcu, “Altınordu başkanıma çok teşekkür ediyorum, bize iyi bir oyuncu olmaktan çok iyi bir insan olmayı öğretti. Altınordu büyük bir kulüp, beni bugünlere getirdikleri için herkese teşekkür ediyorum. Bugünden sonra yeni bir futbol hayatım başlıyor. Hocamız Abdullah Avcı ve başkanımız Göksel Gümüşdağ'ın genç oyuncularla ilgili hislerini biliyorum. Onun için burayı tercih ettim. İnşallah büyük başarılara imza atarız.” şeklinde konuştu.

ALTAN: BİR PROJE OLARAK KADROMUZA KATTIK

Medipol Başakşehir Kulübü Asbaşkanı Mesut Altan ise yaptığı açıklamada Cengiz Ünder’i bir proje olarak renklerine kattıklarını belirterek şöyle konuştu:

“Geçen sene olduğu gibi bu sene de ligi 4. bitirdik ve Avrupa'ya gitmenin gururunu yaşıyoruz. Başkanımız ve yönetici arkadaşlarımız ile teknik direktörümüz ve teknik ekibimize bu başarından dolayı teşekkür ediyorum. Cengiz Ünder kardeşimizi bir proje olarak kadromuza kattık. Altınordu kulüp başkanımıza teşekkür ediyoruz. Bize bir evlat verdiğini belirtti. Kendisi 19 yaşında ve milli takım oyuncusu. İnşallah başarılarımız için ter dökecek. İnşallah Avrupa'ya satış politikası kapsamında transfer ettik, ileride inşallah Avrupa'ya sunabiliriz.”

Açıklamaların ardından ikili Başakşehir atkısı ile basın mensuplarına poz verdi.