SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor Başkanı Ahmet Şan, bu sezonun Konyaspor için rüya gibi geçen bir sezon olduğunu belirterek, ”Konyaspor için rüya gibi geçen bir sezondu. Konyaspor tarihinde ilk defa UEFA’ya çıkıyor. Avrupa liginde ülkemizi temsil edeceğiz. Ayrıca bu sezon kendi takımımız için puan rekoru kırdık ve süper ligde bu sezon tüm güzellikleri yansıttığımızı düşünüyorum.” dedi. Beşiktaş’ın şampiyonluğunu kutlayan Şan, siyah beyazlı ekibe şampiyonlar liginde de başarılar diledi. Torku Konyaspor’a, Kasımpaşa maçı için ‘çirkin ve kötü’ tezahurat gerekçesiyle kuzey tribünlerine verilen ceza ve kulubünde bu ceza ile fedarasyonun Beşiktaş maçı tarihini sürekli değiştirmesi üzerine bu duruma tepki için bilet fiyatlarının yükseltilmesine değinen Şan, ”Keşke bugün tribünlerimiz dolsaydı. Ama demek ki bu şekilde olcakmış” dedi, Taraftarın Tahkim Kurulu’na ve federasyona tepki için maçın 30’uncu dakikasında tribünleri 10 dakikalığına boşaltıp geri gelmesine de değinen Şan, “Taraftarların tepkisi medeni bir tekpiydi. İnşallah bir daha böyle ceza almayız.” dedi.

Şan milli takımda da en az iki oyuncularını görmek istediklerini belirterek, “Milli takımda Ömer Ali Şahiner, Serkan Kırıntılı ve Ali Çamdalı oyuncularımızdan en azından bir ya da ikisinin yer almasını bekliyordum Fatih Hoca’dan. Takdir kendilerinin. Kamuoyunda gönüllerin şampiyonu diyoruz ya, Konyalıseverlerde gönüllerinde bizim çocuklarında olması gerektiğini hak ettiğini düşünüyorlardır.” dedi.

Şan, “Basında bazen yanlış şeyler yer alıyor. Biz hiç bir zaman son maçı İstanbul’da oynayacağız demedik. Karşı takımın temmennisiydi. Bizim ağzımından söylenmiş gibi yazıldı. Şampiyon Konya’ya gelecek dedik ve geldi” diye konuştu.

FİKRET ORMAN: STRESSİZ MAÇ İZLEMEK GÜZELDİ

Şampiyonluğu geçen hafta garantiledikleri için son maçda her hangi bir iddialarının olmadığını hatırlatan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, “Güzel bir futbol seyri oldu. Son maçımızdı. İddiası yoktu. Stressiz maç izlemek güzeldi” dedi. Yarın düzenlenecek şampiyonluk kutlamalarını hatırlatan ve taraftarı kutlamaya çağıran Orman, “Çok az sayıda bilet kalmış” dedi.