SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ersun Yanal’ın imzası an meselesi

Spor Toto Süper Lig 2015 - 2016 Hasan Doğan Sezonu'nu tarihinin en başarısız sezonu olarak yaşayan Trabzonspor'da yönetim teknik direktör konusunda imza aşamasına geldi.

Güncellenme: 12:27, 17/05/2016
Ersun Yanal’ın imzası an meselesi

Trabzonspor Yönetim Kurulu, 12 Kasım 2014 günü görevden alınan Bosna-Hersekli teknik adam Vahid Halilhodzic’in yerine göreve getirdiği ve 2 gün sonra göreve getirdiği ve 1 Temmmuz 2015’te de tekrar görevine son verdiği Teknik Direktör Kazım Ersun Yanal ile imza atma aşamasına geldi.

Bordo mavili kulübün dün saat 20.30 dolaylarında Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) bildirdiği, “Profesyonel Futbol Takımımız teknik direktörlüğü konusunda Sayın Kazım Ersun Yanal ile görüşmelere başlanmıştır.” açıklamasının ardından Başkan Muharrem Usta ile Kazım Ersun Yanal’ın bir araya geldiği ve 3 yıllık resmi imzanın atılmasının ise an meselesi olduğu öğrenildi.

Bilindiği gibi Kazım Ersun Yanal, 1 Temmuz 2015’te istifa ederek Trabzonspor’dan ayrıldıktan sonra bordo mavili ekip 2015 – 2016 sezonu için eski gol kralı oyuncusu Shota Arveladze ile anlaşmıştı. Sezona da iyi bir başlangıç yapan bordo mavili ekip 15 Ağustos 2015’te sezonun ilk maçında Bursaspor’u Erkan Zengin’in golüyle 1 – 0 yenerek 3 puan almıştı.

Sezonun ilk 5 haftasında 3 galibiyet, 1 beraberlik ve çok tartışmaların olduğu, hakem itirazlarının yaşandığı ve Stephane M’Bia Etoundi’nin kendi kalesine attığı golle aldı 1 yenilgi ile 10 puan toplamış, 13 puanlı Fenerbahçe’nin ardından Beşiktaş’la birlikte averajla 3. sırada yer almıştı.

Hakem hataları, tartışmalar ve alınan başarısız sonuçların ardından Teknik Direktör Shota Arveladze’yle yollarını ayıran bordo mavili yönetim alt yapı sorumlusu ve eski teknik direktörü Sadi Tekelioğlu’nu göreve getirmiş, daha sonra da yine eski oyuncusu Hami Mandıralı’ya görevi vermişti. Hami Mandıralı ise Süper Lig’in 33. haftasında Antalya deplasmanında Antalyaspor’dan alınan 7-0’lık yenilginin ardından görevden el çektirilmişti.

Trabzonspor’da Teknik Direktör Kazım Ersun Yanal’ın 2. döneminin ise bu hafta içinde atılacak resmi imza ile başlaması bekleniyor.