SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Rus patron, hakem Javor ve enteresan ilişkiler ağı

Kanarya’yı Avrupa şampiyonluğundan eden Sloven Damir Javor, CSKA’nın oynadığı VTB Ligi’nde düdük çalıyor. Maçta Kalinic’e saldıran Kushchenko ise VTB’nin CEO’su. Yanında oturan Konov da VTB’nin sponsoru...

Güncellenme: 10:04, 17/05/2016
Rus patron, hakem Javor ve enteresan ilişkiler ağı

THY Avrupa Ligi finalinde CSKA Moskova karşısında 21 sayı geriden tarih yazmanın eşiğine gelen Fenerbahçe, özellikle maçın son anları ve uzatma dakikalarında başta Sloven Damir Javor olmak üzere hakemlerin düdüklerine takılmıştı. Büyük isyana yol açan kararların arkasındaki detaylar da ortaya çıkmaya başladı. Özellikle CSKA Moskova’nın da oynadığı VTB Ligi’nde düdük çalan Javor’un bu kritik maça atanması soru işaretleri uyandırdı. Asıl ilginç olan olay ise maçın 3. periyodunda yaşanmıştı.

Fenerbahçeli Kalinic’in bir pozisyon sırasında dengesini kaybederek üstüne gelmesi sırasında onu sertçe iten Sergey Kushcenko, VTB Ligi’nin CEO’su ve bir anlamda Damir Javor’un patronu. Kushcenko ile maçı izleyen Rus milyarder Dmitry Konov ise VTB Ligi’nin sponsoru. Böyle olunca Fenerbahçeli yöneticilerin itirazına rağmen Kushcenko ve Konov saha dışına çıkarılmadıkları gibi, Javor’un maçı CSKA’ya vermesini de yakından izlemiş oldular.