SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hakem Özkahya’ya kırmızı kartlı protesto

PTT 1. Lig takımı Multigroup Alanyaspor'un taraftarları, kötü yönetim gösterdiği gerekçesiyle 2-2 sonuçlanan Giresunspor maçının hakemi Halis Özkahya'yı protesto etti.

Güncellenme: 16:00, 17/05/2016
Hakem Özkahya’ya kırmızı kartlı protesto

Multigroup Alanyaspor taraftarları, cumartesi günü deplasmanda oynanan kritik Giresunspor karşılaşmasında FIFA kokartlı hakem Halis Özkahya’nın 2 penaltılarını vermeyerek takımlarının Süper Lig’e doğrudan yükselmesinin engellendiğini iddia ederek Atatürk Anıtı önünde toplandılar. “Çin malı hakemler istiyoruz, MHK” yazılı pankart açan taraftarlar, şöyle dediler:

“Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddusi Müftüoğlu Alanyalı söyleminden sonra tüm kritik hatalar Multigroup Alanyaspor’a karşı yapılmaya başlandı. İçerideki Kardemir Karabükspor maçı, deplasmandaki Balıkesirspor maçı, son oynanan Giresunspor maçı ve buna benzer daha birçok maçta Alanya aleyhine bariz hakem hataları yapıldı. Keşke Kuddusi Müftüoğlu Alanyalı olmasaydı da bizim bu kadar hakkımız yenmeseydi. Lig bitimini bekliyoruz. Asıl açıklamalarımızı o zaman yapacağız.”

alanyaspor-taraftar

Foto: DHA

Taraftarlar, futbolcularına da seslenirlerken de, “Biz iyi bir takımız, sahada iyi mücadele ettiğimiz zaman, gerekli mücadeleyi gösterdiğimiz zaman, kenetlendiğimiz zaman neleri başarabileceğimizi hep gösterdik. Geçmişteki hataları tartışmak yerine, lig yeni başlıyormuşçasına yeni bir atmosfere bürünmek zorundayız” diye konuştular.

Yayınlanma Tarihi:15:59,