SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Faruk Süren, Özbek ve yönetimini bombaladı!

Galatasaray'da muhalif kanat harekete geçti. Galatasarayın UEFA Kupası'nı kazandığı dönemin efsane başkanı Faruk Süren, Özbek yönetimini beceriksizlikle itham etti.

Güncellenme: 12:14, 17/05/2016
Faruk Süren, Özbek ve yönetimini bombaladı!

Galatasaray’da Dursun Özbek yönetimine karşı iç muhalefet ivme kazandı.

Özbek yönetimine karşı iç muhalefetin bayraktarlığını üstlenen eski başkan Duygun Yarsuvat, kulübün ileri gelenleri ile görüşmelerini sürdürerek olası bir seçimde ekibini oluşturmak için hazırlıklarını da hızlandırdı. Duygun Yarsuvat’ı Galatasaray’ın efsane başkanı Faruk Süren de destekliyor ve Yarsuvat’ın çalışmalarına katkı veriyor.

Faruk Süren bugün Galatasaray’ın UEFA Kupası’nın kazanma yıldönümünde, 2000’li yıllardaki yönetici arkadaşları ile bir araya gelip Kuruçeşme Adası’nda yemek yiyecek. Faruk Süren, Dursun Özbek yönetiminin Galatasaray’ın güncel sorunlarını aşmasının mümkün olmadığını vurgulayıp şöyle konuştu;

“Galatasaray’ın sorunları bu yönetimin üstesinden geleceği gibi değil. Yaptıkları bazı çalışmalar da tamamen oyalama niteliğinde. Bir antrenör dahi bulacak durumda değiller, çünkü işi bilmiyorlar. Duygun Başkan ile beraberim, sürekli görüşüyoruz. Camianın da desteğini sağlayacak bir ekip oluşturursa kendisini desteklediğimi her zaman söyledim. Benim yönetim kurulunda olup olmamam önemli değil. Fikir ve stratejik olarak Yarsuvat ile beraberim.”

Bu arada Dursun Özbek’in seçim kararı almaması durumunda, olağanüstü kongre için gerekli 1600 imzanın toplanması için de çalışmalar sürüyor. Son seçimde Dursun Özbek’e karşı aday olan Ahmet Özdoğan ise imza toplamak için ilk imzayı Duygun Yarsuvat’ın atması halinde gerekli 1600 imzanın 4-5 gün içerisinde toplanabileceğini belirtti ve bu işi seçimde Dursun Özbek’i destekleyen Yarsuvat’ın başlatması gerektiği yönündeki görüşünü de tekrarladı.