SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ın zirveye çıkış öyküsü…

Beşiktaş'ın 2012’de Olcay ve Oğuzhan’la başlayan, Gökhan Töre, Tolga Zengin, Atiba, Sosa, Cenk ve Gomez ile devam eden planlı transfer politikası, Şenol Güneş’in tecrübesiyle zirveye taşındı.

Güncellenme: 08:21, 17/05/2016
Beşiktaş’ın zirveye çıkış öyküsü…

Beşiktaş, 2015-16 sezonunu şampiyon tamamladı, emeğinin karşılığını aldı. Şenol Güneş ile tarihi başarıya kanat açan siyah-beyazlılar, aslında bu başarının temellerini çok önceleri attı. 2016'nın tohumları 2012'de FEDA döneminde saçıldı.

 

Yıldırım Demirören'in TFF Başkanlığı'na seçilmesiyle Fikret Orman başa geçti ve tarihi bir adım attı. UEFA'da 400 dosya, kapıdaki haciz kamyonlarını aşmak için yeni yönetim, düşük maliyetli genç yeteneklere yönelmeyi seçti. Arsenal altyapısından 1992'li Oğuzhan, Almanya'dan pek tanınmayan Olcay Şahan kadroya katıldı. Daha çok bonservissiz transferler yapıldı.

 

HEDEF SERİ BAŞARILAR

2012-13'TE 4 milyon Euro harcayan Beşiktaş sonraki sezonlar da transfer harcamasında 15 milyon Euro barajını aşmamaya çalıştı. 2013-14'te Kerim Frei, Tolga Zengin, Gökhan Töre, Atiba, sonraki yıl Jose Sosa, Cenk Tosun ve Tolgay kadroya katıldı. Bu sezon başında ise Quaresma, Tosic, Marcelo ve Mario Gomez ile eksik parçalar tamamlandı. Arada gelip giden Demba Ba, Motta ve Jermaine Jones gibi isimler tecrübe kattı. Şenol Güneş'in futbolculardan maksimumu alan tarzıyla birlikte Kartal şampiyonluğa ulaştı. Yönetimin yeni hedefi ise Vodafone Arena ile seri şampiyonluklar kazanmak.

Yayınlanma Tarihi:08:19,