SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

A Milli Kadın Futbol Takımı kampa girdi

Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde Rusya ve Macaristan ile karşılaşacak A Milli Kadın Futbol Takımı, Antalya'nın Manavgat İlçesi'nde kampa girdi.

Güncellenme: 19:47, 17/05/2016
A Milli Kadın Futbol Takımı kampa girdi

2017 Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde 2 Haziran’da deplasmanda Rusya, 6 Haziran’da iç sahada Macaristan ile karşılaşacak olan A Milli Kadın Futbol Takımı’nın Antalya’daki hazırlık kampı başladı. Aday kadroya davet edilen oyuncular ile teknik heyet, kamp için Manavgat’taki The Sense Otel’de toplandı. Milli takım, Teknik Direktör Talat Tuncel yönetiminde otele ait Arslan Zeki Demirci Spor Kompleksi’nde antrenman yaptı. Isınma hareketleriyle başlayan ve dayanıklılık çalışmasıyla devam eden idman, pas çalışması ve çift kale maçla sona erdi.

‘GÜÇLÜ BİR GRUBA DÜŞTÜK’

Teknik Direktör Talat Tuncel, 2017 Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası elemeleri 5’inci Grup’ta 8 Nisan’da Almanya ile oynadıkları maçtan sonraki ilk kamplarını Antalya’da gerçekleştirdiklerini söyledi. Oyuncuları, gruptaki Rusya ve Macaristan maçlarına hazırlamayı amaçladıklarını aktaran Tuncel, “Almanya ve Rusya’nın da olduğu çok güçlü bir gruba düştük. Rusya ve Macaristan’la maçımız var. Bu iki maçta alabileceğimiz en iyi puanları almaya çalışacağız. Özellikle içeride oynayacağımız Macaristan maçından çok iyi sonuç almak için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” diye konuştu.

Aday kadronun genç oyunculardan kurulu olduğunu vurgulayan Tuncel, “Aday kadromuz 23 kişiden oluşuyor. Yurtdışından gelen 5 oyuncumuz var. Sakat oyuncumuz yok” dedi.

21 Mayıs’ta sona erecek kamp kapsamında A Milli Kadın Futbol Takımı, 19 Mayıs’ta kamp yaptığı tesislerde 1207 Antalyaspor ile hazırlık maçı yapacak.

ADAY KADRO

A Milli Kadın Futbol Takımı’nın aday kadrosunda şu oyuncular yer alıyor:

Selda Akgöz, Emine Demir (Trabzon İdmanocağı), Meryem Koç (Adana İdmanyurduspor), Müge İnan, Safa Merve Nalçacı, Başak Gündoğdu, Gizem Gönültaş (Beşiktaş), Ecem Cumert (Freiburg), Berna Yeniçeri, Cansu Yağ, Hilal Başkol, Ebru Topçu, Ceren Nurlu (Konak Belediyespor), Esra Erol, Çiğdem Belci (Kireçburnuspor), İpek Kaya (ASJ Soyaux Charente), Bahar Güvenç, Serra Çağan (1207 Antalyaspor), Ece Türkoğlu (Ereğli Belediyespor), Melike Baki (FV Lönghgau), Medine Erkan (Ataşehir Belediyespor), Çağla Korkmaz (Lübars), Melike Pekel (Bayern Münih).