SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Yeni Malatyaspor’un yeri Süper Lig’dir”

PTT 1. Lig’de 2015 – 2016 sezonunun sona ermesinin ardından kulüpler yeni sezon için planlamalar yapmaya ise hemen başladı.

Güncellenme: 12:53, 16/05/2016
“Yeni Malatyaspor’un yeri Süper Lig’dir”

PTT 1. Lig’de Geride kalan sezonu 43 puanla 11. sırada tamamlayan Alima Yeni Malatyaspor'un sportif direktörü Ali Ravcı, Alima Yeni Malatyaspor'un yerinin Süper Lig olduğunu, bu yıl bunu gerçekleştiremediklerini ama 2016 – 2017 sezonunda bunu başaracaklarını söyledi.

Kümede kalma hedeflerinin yanı sıra play off şansını bile yakaladıklarını dile getiren Ravcı, “Ligin başında herkes Alima Yeni Malatyaspor’a küme düşecek takım gözüyle bakıyordu. Lige istediğimiz başlangıcı yapamadık. Daha sonra toparladık. Ligde kalmayı başardık. Hatta play off şansımızı da son haftalarda kaybettik. Bu yüzden hem teknik heyete hem de futbolculara teşekkür ediyorum.” dedi.

Ravcı, Alima Yeni Malatyaspor'un PTT 1. Lig'deki ilk sezonunu iyi tamamladığını kaydederek, “PTT 1. Lig'in yeni takımlarından biriydik. Bu yüzden ilk yılımızda ilk hedefimiz ligde kalmaktı. Bunu da başardık. Önümüzdeki sene üzerine koyarak daha iyi noktalara geleceğimize inanıyorum. Alima Yeni Malatyaspor’un yeri Süper Lig. İnşallah önümüzdeki sene bunu başaracağız. Malatya şehriyle, taraftarıyla bütün kesimleriyle bunu hak ediyor.” diye konuştu.

MALATYA'DA KÖTÜ GÜNLER GEÇİREN İLDİZ, KARABÜKSPOR'U SÜPER LİG'E TAŞIDI

Bu arada PTT 1. Lig'deki ilk senesinde play off'un kapısından dönen Alima Yeni Malatyaspor'da buruk bir sevinç yaşanıyor.

PTT 1. Lig'in 2015-2016 sezonuna Alima Yeni Malatyaspor'da başlayan ancak 7 haftalık süreçte alınan kötü sonuçlar sonrası takımla yolları ayrılan Yücel İldiz'in, Kardemir Karabükspor'u Süper Lig'e taşıması şehirde hem üzüntüye hem de sevince yol açtı.

Tecrübeli teknik adam, sezon başında büyük umutlarla Alima Yeni Malatyaspor'un başına getirilmişti. 7 haftalık süreçte 1 galibiyet, 2 beraberlik, 4'te mağlubiyet alan tecrübeli teknik adam ile yollar ayrılmıştı.

Ligin ikinci yarısında Kardemir Karabükspor'un başına geçen Yücel İldiz, 34 hafta sonunda ligi ikinci sırada tamamlayarak, mavi şimşekleri Süper Lig'e taşıdı.