SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sosa: Gerçekten büyük bir mutluluk yaşadık

Yaptığı asistler ve attığı kritik gollerle Beşiktaş'ı sezon içerisinde birçok kez sırtlayan Sosa, şampiyonluk sonrası konuştu.

Güncellenme: 00:05, 16/05/2016
Sosa: Gerçekten büyük bir mutluluk yaşadık

Beşiktaş’ın Arjantinli futbolcusu Jose Sosa, Osmanlıspor’u 3 – 1 yenerek Spor Toto Süper Lig’de şampiyonluklarını ilan ettikleri maçın ardından yaptığı açıklamada, “Gerçekten muazzam bir duygu. Lig devam ederken, yarış devam ederken pek dile getirmedim tabiî ki de. Hepimizin beklediği bir andı bu. Dikkatimizi sahanın içerisinde tutmaya çalıştık. Herkes birbirine yardımcı oldu, destek oldu. Ailelerimizin desteği, kulübümüzün desteği, Kulüp içerisinde çalışan herkesin desteği muazzam duyguyu ortaya çıkardı. Gerçekten büyük bir mutluluk yaşadık” dedi.

Sosa, sezon boyunca şampiyonlukla ilgili birçok belirleyici an olduğunu dile getirerek, “İnişler vardı, çıkışlar vardı, zorluklar vardı ama başından itibaren hepimiz bu duyguyu içimizde taşıyorduk. Bu sezonun bizim sezonumuz olacağını içimizde taşıyorduk. Nerede koptu nerede bu inanç yükseldi derseniz; geçtiğimiz hafta Galatasaray'ı yendik, ertesi gün Fenerbahçe maçını kaybetti. O noktadan sonra artık oluşabilecek en küçük tereddüt bile tamamıyla ortadan kalktı ve bu akşam şampiyonluğa ulaştık. Şampiyonluğa herkes çok büyük katkı yaptı. Az önce de söylediğim gibi kulüpteki birliktelik, takımdaki birliktelik burada büyük etken oldu” diye konuştu.

Bu sezon ortaya koyduğu performansın zirveye ulaşmasıyla alakalı sorulan soru üzerine Jose Sosa, en iyi sezonunun olup olmadığından emin olmadığını belirterek, “Bu sezon boyunca gerçekten önemli bir rolüm vardı. Bu sezon daha fazla sorumluluk almam gerekiyordu ve bende elimden geldiği kadar bunu yapmaya çalıştım. Takımda bu sezon üst düzey çok oyuncu vardı. Seviyesi üst düzey birçok oyuncu vardı. Onlarda gerçekten çok büyük katkılar yaptılar. Bireysel anlamda da kolektif anlamda da birbirimizi tamamladığımız çok güzel bir sezon oldu” cevabını verdi.

Beşiktaş’ta kalıp kalmayacağı şeklindeki soruya da yetenekli futbolcu, “İki senem var. Önümüzde de güzel günler var. Bundan ötesini de söylemeyeyim” karşılığını verdi.