SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Başantrenörü Zeljko Obradovic, THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali’nin finalinde, Rusya temsilcisi CSKA Moskova’ya yenilerek şampiyonluğu kaçırdıkları maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Obradovic, hakem performansından şikayetçi oldu. İlk yarı kötü oynadıklarını aktaran Obradovic, “Kardeşim Dimitris Itoudis’i kutluyorum. İlk şampiyonluğunu aldı. İlk yarıda CSKA Moskova hakimiyeti vardı. Maalesef konsantre olamamıştık. Çok kolay sayı buldular. Biz savunmayı iyi planlamıştık ama kolay sayı şansı tanıdık. Takımımla gurur duyuyorum. Kazanmayı hak ettik ama kimileri Avrupa Ligi’ni kazanmayı hak etmediğimizi düşünüyordu. CSKA Moskova’nın maçı uzatmaya götürdüğü son hücumunda De Colo hatalı yürüme yaptı. Yanlış kararlar verildi. Bu maçı gerçekten çok iyi inceleyeceğim. Kazanmaya çok yakındık” dedi.

Obradovic, yaşadıkları final tecrübesinin gelecek için kendilerine yardımcı olacağını belirterek, sözlerini tamamladı. Fenerbahçe’nin ABD asıllı Türk basketbolcusu Ali Muhammed ise takımıyla gurur duyduğunu dile getirerek, “Gerçekten kazanma şansımız vardı. CSKA Moskova paçayı kurtarıp, kazandı” ifadelerini kullandı.