SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Sahasında oynadığı 1-1’lik Medicana Sivasspor beraberliğiyle Süper Lig’de kalmanın sevincini yaşayan Kayserispor’da başkan Recep Mamur, futbolcularına 1.5 milyon TL prim verileceğini açıklarken, “Bir mucize gerçekleştirdik” dedi.

“7 KİRALIK OYUNCUYLA LİGDE KALDIK”

Futbol Şube Sorumlusu ve Basın Sözcüsü Ahmet Yıldız ise, ”Nereden Nereye” diye başladığı bu sezonun hikayesini Doğan Haber Ajansı’na (DHA) anlattı. 4 Temmuz 2015’te yapılan Genel Kurul’da yeni bir yönetim oluştuğunu, ilk toplantıda Başkan Recep Mamur’un teklifiyle teknik direktör olarak Tolunay Kafkas’la anlaştıklarını hatırlatan Ahmet Yıldız, daha sonra şunları söyledi:

“Bütün takımlar, sezonu açmıştı, çoğu takım kamptaydı, hatta bazı takımlar, kamplarını tamamlamıştı. Daha sonra 7-8 futbolcuyla, tesislerimizde idmanlar başladı. Altyapıdan takviyelerle beraber, çok sıkıntılı başladık. Diğer takımlar sezon açarken biz daha yavaş yavaş transfe yaparak, takımı oluşturduk. Başlayan ligde gol sıkıntısı çektiğimiz için bir çok maçımız berabere bitti. Santraforumuz Vanderley sakatlandı. Yakubu isteneni veremedi. Devre arasında kiralık olarak aldığımız Williams Olivera’da tek gol bile atmadan sakatlanıp, sezonu kapattı. Hakem hataları, sakatlıklar yakamızı bırakmadı. Başkanımız Recep Mamur, gerçekten çok büyük fedakarlıklar yaptı. Ligin en genç takımını sahaya sürdük. Teknik direktör değişikliğiyle Tolunay Kafkas’ın yerine gelen Hakan Kutlu, oyuncularla iyi bir iletişim kurdu. Onları motive etti. Kayserispor’da şu an tam bir aile havası var. Sonuçta bu şehrin takımı Kayserispor. Herkesin sahip çıkması gerekir. Ligde kaldıysak bunda en büyük pay hiç şüphesiz başkanımız Recep Mamur’undur. Kadromuzda geçen yıldan kalma 6 fubolcuya oldukça ekonomik transferlerle Galatasaraylı Furkan Özçal, Trabzonspor’dan Zeki Yavru ve Mustafa Akbaş, Kayseri Erciyesspor’dan Oğulcan, Porto’dan Vanderley ve Lopes ile Faslı Adnane gibi 7 kiralık oyuncuyla adeta bir mucizeyi gerçekleştirdik.”

“GELECEK YILA ODAKLANACAĞIZ”

Medicana Sivasspor maçından sonra soyunma odasında prim olarak 1.5 milyon TL verileceğini açıklayan Başkan Recep Mamur’un futbolcular tarafından omuzlara alınıp suyla ıslatıldığını da belirten Ahmet Yıldız, artık gelecek yıla odaklanacaklarını söyledi.

“ÖMER BAYRAM KADRO DIŞI”

Deplasmanda oynadıkları Akhisar Belediyespor karşılaşmasının 80’inci dakikasında teknik direktör Hakan Kutlu’nun oyuna sokmak istediği Ömer Bayram’ın “Bu saatten sonra oyuna girmem” cevabı üzerine Medicana Sivasspor maçının kadrosuna alınmayarak yönetim kurulu kararıyla kadro dışı bırakıldığı bildirildi.

Basın sözcüsü Yıldız, bir televizyon programında takımının 6 hafta önce ligden düşeceğini söyleyen iddia eden Hakan Ünsal, Oğuz Çetin ve Ersin Düzen’e de sitem etti.

Yayınlanma Tarihi:12:29,