SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş, şampiyonluk özlemini dindirerek kasasını da doldurdu. Özellikle 1 milyar TL'yi aşkın borcun bulunduğu dönemde hem federasyonun performans primleri hem de Şampiyonlar Ligi dolayısıyla UEFA'dan hayli yüklü para kazanacak.

 

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) şampiyonluk ve katılım payı ile performans nedeniyle yaklaşık 94 milyon TL alacak siyah-beyazlılar, Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılım nedeniyle 12 milyon Euro ayak bastı parası ile bu sezonki artışla yaklaşık 14 milyon Euro havuz payı alacak. Havuz payı, iki ön eleme oynayacak Fenerbahçe, gruplara kalırsa ikiye bölünecek. Beşiktaş'ın toplam geliri 180 milyon TL'yi yani 54 milyon Euro'yu bulacak. Üstelik, yeni sponsorluk gelirleri ve mağazacılık kalemleri, bu rakamlara dahil değil…

 

ORMAN’IN ÇİFTE ZAFERİ

Öte yandan Fikret Orman, tek aday olarak girdiği olağan seçimli genel kurulda dün yeniden Beşiktaş başkanlığına seçildi. BJK Akatlar Spor Kompleksi'ndeki kongrede 5 bin TL'ye çıkarılan yıllık aidatı yatırıp sandık başına giden 15 bin 560 üyenin oyunu alan Orman, siyah-beyazlı kulübü 3 yıl daha yönetecek.

 

2012 yılında başkanlık koltuğuna oturan ve 2013 yılındaki kongreyi de kazanan Fikret Orman, üçüncü döneminin ilk gününde başkan sıfatıyla ilk şampiyonluk sevincini de yaşadı. Orman, “Yorgunum, 8 aydır 1 gün bile tatil yapmadan geliyorum. Bu görmüş olduğunuz şeyler bunlar doğaçlama olmadı. Metin (Albayrak) de burada, anası ağladı. Biz o kadar çok çalışıyoruz ki kemiklerimiz ağrıyor” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:08:34,