SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Seçime tek aday olarak giren Başkan Fikret Orman oyunu kullandıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Genel Kurulun Beşiktaş camiasına hayırlı olmasını dileyen Orman iki gün önceki doping olayı ile ilgili “Bayram değil seyran değil eniştem beni niye öptü” dedi.

Dün yaşanan olaylardan sonra Beşiktaş kongrelerinden canlı yayın yapmayı sonlandırdıklarını belirten Orman’ın açıklamaları şu şekilde:

“Genel Kurullar şov yerine döndü”

“Genel kurullar ve divan kurulları, insanların şov yaptığı yer haline döndü. Bundan sonra genel kurul ve divan kurulu BJK TV’de yayınlanmayacak. Burası insanların şov yapma yerine döndü”

“Bize tatil zor görünüyor”

“Şampiyonluk süreci iki saniyede özetlenecek bir şey değil. Çok yoğun geçti. Stadı bitirme süreci son 6 ayda çok yoğundu. Çok yorgunum. Ramazan ayına kadar derneklerimin programları var. Bu akşam sonuç gelirse, kutlamaları organize edeceğiz. Sonra transferler var, bize tatil zor gözüküyor”

“Eniştem beni niye öptü”

“TFF’de kimsenin doping testinden haberi yok. Böyle bir şey yapılabilir ama bu kimseye yapılmamış. Ligin bitimine iki gün kalmış, bayram değil seyran değil eniştem beni neden öptü? TFF yetkilileri de durumu anlamadı, bize anlayış gösterdiler. Arkadaşlar istifa etmişler, istifa etmeselerdi de işlerini düzgün yapsalardı. Bir iki tanesi de bizde çalıştı. Ayıp yani. Bu sonuçlar 1 ay sonra çıkacak. Hadi diyelim bir ay sonra kupayı almışız, bir oyuncuda pozitif bir şey çıktı, ne olacak, oyuncu ceza alacak! Kupa müzeye gitmiş olacak, ne maksat vardı yani, Allah ıslah etsin. Cengiz Zülfikaroğlu, Mete Düren, Servet Yardımcı, kimse bilmiyor. Hepsi tepki gösterdi. Şimdi kupa alacağız, TFF’deki insanlar gelip kupa verecek, neden arayı açıyorsunuz? Olanda hayır vardır ne diyeyim.”

“Şampiyon olmamızı isteyen Fenerbahçeliler var”

“Sadece Beşiktaşlılar değil başka takımların taraftarlarından da şampiyonluğumuzu isteyenler var. Fenerbahçe taraftarlarının içinden de bizim şampiyon olmamızı isteyen vardır. Vardır yani neden olmasın”