SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Geçen sezon uzun süre düşme hattında kaldıktan sonra teknik sorumlusu Mehmet Altıparmak’la son haftalarda çıkış yakalayan Dehizlispor, lig sonunda Manisaspor’u ikili averajla geçerek 15’inci sırayı elde etti, kıl payı düşmekten kurtuldu. Bu sezon kulüp lisansı alamadığı için 3 puanı silinen, devre arasını transfer yapmadan yönetim tartışmalarıyla geçiren yeşil siyahlı ekip, aylarca düşme hattında kaldı. Teknik sorumlu Koray Palaz’ın dümene geçmesiyle şahlanan Denizlispor, 13 maçta 6 galibiyet, 3 beraberlik, 4 yenilgi aldı.

YİNE KURTARDI

Özellikle sondan 1 hafta önce en yakın rakibi 1461 Trabzon’u deplasmanda 3-0 yenen Denizlispor, son maçta Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’a evinde 5-2 yenilse de 36 puanla yine 15’inci sırayı elde ederek düşmekten kurtuldu. Futbol mucizesi gerçekleştirdiklerini söyleyen Koray Palaz, “Göreve geldiğimiz 13 maç öncesi tüm otoritelere göre bu takım düşmüştü. Oyunculara inandık. Her seferinde düşmeyeceğimizi iddia ettik. Bunu söylerken üfürmedik. Ancak son sezonlarda sürekli son maçta ligde kalan Denizlispor artık bu gidişata son vermelidir. Yeni bir planlama yapılıp, bir daha aynı stresin yaşanmasına engel olunmalıdır” dedi.

PALAZ ŞARTLI KALACAK

Denizlispor’u kümede tutan Koray Palaz, yöneticilere, “Kalırsam en az 8 kaliteli transfer isterim” dedi. Koray Palaz’ın yönetim kurulu üyeleri görüşüp, “Transferler dışında takımdan gitmesini istediğim, bize yeteri kadar yararı olmayan, performansı düşük 4-5 oyuncu var” dediği öğrenildi. Yöneticilerin ise Koray Palaz’a, “Bizim de kalıp kalmayacağımız belli değil, 1 hafta herkes oturup düşünsün, karara ondan sonra varalım” cevabını verdikleri belirtildi.