SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu kez de bir teknik direktör hakeme saldırdı

Türkiye, Trabzon'da hakem Volkan Bayarslan'a bir taraftar tarafından saldırılmasının şokunu henüz atlatamamışken bu kez de bir teknik direktör hakeme saldırdı. Hakemlerin 30 dakika mahsur kaldığı olay, takviye güvenlik güçlerinin gelmesi ile sona erdi.

Güncellenme: 16:04, 14/05/2016
Bu kez de bir teknik direktör hakeme saldırdı

Türkiye’de futbol gün geçtikçe bataklığa sürükleniyor. Henüz Trabzon’da bir taraftarın sahaya girip çizgi hakemi Volkan Bayarslan’a saldırmasının yankıları henüz sona ermemişken bu kez de Amatör Küme Play-Off B grubunun final maçında bir hakem teknik direktörün saldırısına uğradı.

Hendek Gençlikspor ve Çaybaşı Bekirpaşaspor, Erenler Atatürk Stadı’nda dün akşam karşı karşıya geldi. Kazanan takımın Süper Amatör Lige yükseleceği karşılaşma 2-0 Çaybaşı Bekirpaşaspor üstünlüğü ile sürerken, Hendek Gençlikspor teknik direktörü Şener Gürsel cezalı olmasına rağmen saha içerisine girerek müsabakanın hakemi Atilla Karaoğlan’ın üzerine yürüdü.

Olaya müdahale eden emniyet güçleri Şener Gürsel’i saha dışına çıkarmakta zorlandı. Olaylar yatıştı derken polislerin elinden kurtulan Gürsel müsabaka oynanırken yeniden saha içine girerek hakeme ulaşmaya çalıştı. Saha kenarında yaşanan kısa kovalamacanın ardından Gürsel polisler tarafından saha dışına alındı.

Karşılaşmanın 2-1 Çaybaşı Bekirpaşaspor üstünlüğü ile sona ermesinin ardından polis eşliğinde soyunma odasına giden hakemlere saldırı meydana geldi. Hakem Atilla Karaoğlan ve yardımcıları Hakan Adlı ve Bahadır İleri, Hendek Gençlikspor taraftarları ve yöneticilerinin soyunma odası önünden ayrılmaması nedeni ile içeride mahsur kaldı. 30 dakika süren arbede sonunda takviye polis ekiplerinin gelmesi ile olaylar güçlükle yatıştırıldı.

Bu karşılaşma sonrası başlaması gereken Kışlaçayspor – Sapanca Kurtköyspor maçı ise olaylar nedeniyle 45 dakika geç başladı.

Yayınlanma Tarihi:16:00,