SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında Torku Konyaspor ile 1-1 berabere kalan Bursaspor’da teknik direktör Hamza Hamzaoğlu, sıcak havanın oynanan futbolu etkilediğini belirtti.

Bursaspor teknik direktörü Hamza Hamzaoğlu, “İki takım oyuncularını kutluyorum. İki hedefsiz takımın mücadelesi gerçekten iyiydi. Bursaspor olarak iç sahayı kazanıp bitirmek isterdik. Kısmet olmadı. Takım olarak pozisyonlar bulduk, değerlendiremedik. Sonuçta güzel maç oldu. Gençleri verdikleri mücadele nedeniyle tebrik ediyorum. İyi şeyler yaptılar” dedi.

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hamzaoğlu, “Torku Konyaspor istikrarı korudu. Aykut hocayı kutluyorum. Sabırla bildiği yoldan devam etti. Sonuçta başarıyı yakaladı. Avrupa’da Türkiye’yi en iyi şekilde temsil edeceğine inanıyorum “dedi.

Genç oyuncularla ilgili bir soru üzerine ise Hamzaoğlu, “Gençleri sorumluluk yükleyip ezmemek lazım. Bu yükü taşıyamazlar. İstikrarlı ve iyi şekilde geliyorlar. Doğru zamanı bulmak gerek. U21 takımını, teknik direktörleri Turan hocayı, alt yapının tüm antrenörlerini kutluyorum. İyi futbolla başarıyı yakaladılar. Onların görevi A takıma oyuncu kazandırmak. Onlarda bize gerçekten çok yetenekli oyuncu verdiler” diyerek açıklamalarını noktaladı.