SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray Odeabank Erkek Basketbol Takımı'nın yıldız oyuncusu Göksenin Köksal, tarihi Eurocup zaferini AMK'ya anlattı.

Halid KAYACAN / ÖZEL HABER

Yaptığı başarılı savunma ile dikkat çeken ve bu konuda da oldukça iddialı olan Göksenin, NBA'de bu sezon MVP seçilen Stephen Curry'ye bile meydan okudu:

“Ergin abi bana hangi görevi verirse versin kusursuz yapmaya çalışıyorum. Savunmanın yanında hücuma da katkı sağlamak için her gün daha çok çalışıyorum. Ruhumda savunma var. Karşı takımda kim olursa olsun Avrupa'nın hatta dünyanın en iyi oyuncusu olsun. Hiçbir şekilde geri adım atmam. Stephen Curry veya Russell Westbrook olsun hiç bir şekilde geri adım atmam. Kimseden korkmamak lazım.Milli takımın oyuncusuyum.Belki bu iki isimle de milli takımda karşılaşabilirim. O zaman da onlara adım attırmam.Hiçbir başarı tesadüf değildir.Çok çalıştık ve Eurocup'ı kazandık.”

 

YENİ HEDEF FINAL FOUR

“Bizi haksız yere Euroleague'e almamışlardı. Biz de o anda parolayı koymuştuk:

“Şampiyonluk.”

Hiçbir şekilde yolumuzdan sapmadık. Münih bizi orada yendi. Canaria'da maç uzadı. Ama biz hep inanmıştık. Yeni takviyelerle güçleneceğiz. Artık hedef Euroleague'de Final Four oynamak. Başımızda Avrupa'nın en iyi antrenörlerden biri var.”