SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe, Euroleague’de Final maçının hazırlıklarını tamamladı. Finalin oynanacağı Mercedes Arena’da yapılan antrenman öncesi medya mensuplarının sorularını yanıtlayan Sarı-lacivertli oyuncu Ricky Hickman, CSKA Moskova’nın çok iyi bir takım olduğunu vurgularken, “Bütün sezonu üst düzey geçirdiler. En iyi takım olmak istiyorlar. Fakat biz de istiyoruz. Bunun için de takım olarak birbirimize daha fazla yardım ederek iletişim içinde olmalıyız. Çok önemli bir noktadayız. Bu nokta kimin Avrupa’nın en iyisi olduğunu gösterecek” ifadelerini kullandı.

Amerika asıllı Türk oyuncu Ali Muhammet ise yarın Avrupa’nın en iyi iki takımının karşılaşacağını belirtirken, “Zorlu bir maç olacak. İki takım da çok iyi defans yapıyor. Bu bir satranç karşılaşması gibi olacak. Maçın sonunda neler olacağını göreceğiz. Stratejisi iyi olan kupayı kazanacak” diye konuştu.

Çek oyuncu Jan Vesely ise yarı finaldeki maçın bazı anlarında seyirciden yeteri desteği alamadıklarından şikayetçi olurken, “Yarı finalde maçın genelinde bizi desteklediler ama bazı anlarda suskunluk hakimdi. Uzatmada ise biz büyük destek verdiler. Finalde daha iyi olacak ve bizi sonuna kadar destekleyeceklerini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Euroleague’de bu sezonun En Değerli Oyuncusu (MVP) seçilen CSKA Moskova’nın Fransız yıldızı Nando de Colo ise çok zor bir maç olacağını belirtti.

De Colo, Fenerbahçe’nin iyi bir takım olduğunu anlatarak, “Çok zor bir final olacak. Bu final çok iyi bir sezon geçirmiş takıma karşı olacak. Kesinlikle çok zor geçecek. Takım olarak maça odaklanmaya ihtiyacımız var. Sıkı bir şekilde maç içinde çalışmaya devam etmeliyiz” diyerek düşüncelerini kaydetti.