SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mercedes Benz Arena'da adeta yer sarı gök lacivertti. Müsabakanın hemen başında farkı 10 sayının üzerine çıkartan Fenerbahçe, Obradovic'in Bobby Dixon'ı çıkartmasıyla birden bire düzen dışına çıkarak farkın kapanmasına neden oldu. Salonun üçte ikisini dolduran Fenerbahçe seyircisinin atmosferi düşürmesine sinirlenen Aziz Yıldırım saha içinde ayağa kalkarak seyirciyi hareketlenmeleri için sürekli uyarıda bulundu. İkinci periyotta Laboral'den Adams'ın üçlüklerine Bourousis'in içerden dışarıdan sayıları eklenince maç yeniden başladı.

Periyot sonuna doğru Bourousis'in faulleri üçlemesi ise Fenerbahçe için büyük şans oldu. İkinci yarıdaki büyük seyirci avantajını bir türlü devreye sokamayan Fenerbahçe'de, Aziz Yıldırım'ın çabaları bile maalesef takımı yeterli seviyeye çıkartmaya yetmedi. Periyodun bitmesine üç dakika kala Adams'ın attığı üçlük ile ilk kez öne geçen Laboral bu özgüveni ile oyuna ağırlığını koyarak son periyoda önde girdi. Son periyoda Bourousis'in inanılmaz sayıları ile başlayan Laboral'a Bogdanovic bir türlü cevap veremeyince oyunun hakimi rakip oldu. Son 5 dakikası büyük heyecan içinde geçen maç beraberlikle sonuçlanınca uzatmaya gitti.

Uzatma ile birlikte sahneye çkan Bogdanovic önce 3 sayı, devamında iki serbest atış ve savunma ribaundu ile adeta Fener'e can verdi. Sonuna kadar hakettiği şampiyonluğa bir adım daha yaklaşan Fenerbahçe bana göre en büyük engeli aştı.