SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Cenk ve Tolga genç futbolculara destek verdi

İstanbul Beykoz Kundura Fabrikası’nda gerçekleşen özel turnuvada Cenk Tosun ve Tolga Zengin genç futbolculara destek verirken, futbolun vazgeçilmezi olan sokak ruhuna dikkat çekti.

Güncellenme: 18:05, 14/05/2016
Cenk ve Tolga genç futbolculara destek verdi

Futbol sokaklara geri döndü. Nike'ın futbolun ruhunu yansıtan etkinliği Nike FootballX'te yarı final mücadelesi yaşandı. İstanbul Beykoz Kundura Fabrikası'nda kurulan özel alanda gerçekleşen turnuvada futbolcu Cenk Tosun ve Tolga Zengin de genç oyunculara destek verdi. Şampiyonlar yarın oynanacak final maçının ardından belli olacak. 17-25 yaş kategorisinde düzenlenen turnuvada şampiyon olan takım Haziran ayında Fransa'daki finallere katılma hakkı kazanacak.

Tolga Zengin: Şampiyonluk için her şey bizim elimizde

Bütün maçları kazanmak için çıktıklarını söyleyen Tolga Zengin, “Osmanlı maçını da aldıktan sonra şampiyonluğumuzu ilan edeceğiz. Çok yakınız ve her şey bizim elimizde” dedi.

Kalecilik zor olmasının yanında keyifli bir meslek

Kaleciliğin zor olmasının yanında keyifli bir meslek olduğunu söyleyen Tolga Zengin, kalecilerin malzemesinden pozisyonunun zorluğuna kadar her şeyinin farklı olduğuna dikkat çekti. Kaleci olmak isteyen gençlere çok çalışmaları gerektiğini de söyleyen Zengin şöyle devam etti: “Ben futbolda mahallede de kaleci olarak başladım. Beton ve toprak sahalarda oynuyorduk. O zamanlar en büyük hayalimiz sadece top oynayabilmekti. Sokaklardan asla kopmayın. Onun havası gerçekten bir başka. Bireysel çalışmalarınızı da ihmal etmeyin. Okul ve eğitiminize önem verin ve çok çalışın. Eğitimli futbolcular olun.”

Cenk Tosun: Konsantrasyonumuz üst seviyede, şampiyon olacağız

Şampiyonluk için bir puana ihtiyaçları olduğuna dikkat çeken Cenk Tosun, “Ligi şampiyon bitirmek istiyoruz. Heyecanlıyız; ama konsantrasyonumuz da üst seviyede. Çok güzel bir sezon geçirdik. Ve bunu Osmanlı maçı ile taçlandırmak istiyoruz” dedi.

Çocuk yaştan beri milli formayı giymeyi hayal ediyordum

Fransa'daki turnuvaya katılmak için çok çalıştıklarını söyleyen Cenk Tosun, “Gruplarda çok iyi bir geri dönüşle turnuvaya katılma şansını elde ettik. Ben küçüklüğümden beri ay yıldızlı formayı giymeyi hayal ediyordum. İnanılmaz bir turnuva bizi bekliyor. Türk Milli Takımı gittiği turnuvalarda genelde başarılı oluyor. Çünkü iyi bir turnuva takımıyız. Yine çok güzel sonuçlar alacağız ve umarım final göreceğiz.”

Almanya'da oynarken sokak maçları yaptıklarını belirten Cenk Tosun, “Bu tür etkinlikler gençler için büyük bir fırsat. Pes etmeden, istikrarlı bir şekilde çalışmaya devam edin. Çünkü büyük futbolcu olmak çok çalışmayı gerektiriyor” dedi.

Nike'ın her zaman her yerde futbol anlayışı doğrultusunda düzenlenen Nike FootballX organizasyonuna katılanlar futbola doyuyor. Futbol şöleninde eğlenceli yarışmaların yanı sıra spor dünyasından sürpriz isimler de yer alıyor. Turnuvanın final maçından önce ünlü rapçi Ceza mini bir konser verecek.