SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalya’da Galatasaray ile Fenerbahçe arasında 26 Mayıs Perşembe günü Antalya Stadyumu’nda oynanacak Ziraat Türkiye Kupası final müsabakasında 1000’i polis, 600 güvenlik personelinin görev yapacağı açıklandı.

İl Spor Güvenlik Kurulu, Vali Yardımcısı Mehmet Kurdoğlu başkanlığında Antalyaspor’un Hasan Subaşı Tesisleri’nde toplandı. Kurul, final müsabakasında 1600 güvenhlik görevlisinin yanı sıra kupa töreni sırasında da 100 özel güvenlik görevlisinin güvenliği sağlayacağı belirtildi.

Toplantıda takım otobüsleri ve protokol otoparkı hariç otoparklara araç alınmamasına, stadyuma pankartların müsabaka günü en geç saat 14.00’e kadar görevlilerle irtibatlı olarak asılması için izin verilmesini kararlaştırıldı. Siyasi içerik, suç unsuru ibare ve kişiye özel ifadeler bulunan pankartların stadyuma alınmamasına karar verilirken stattaki koltukların eşit şekilde 2 takımın taraftarına satılacağı bildirildi.

Fenerbahçe taraftarlarının maç saati Antalya Stadyumu güney tarafında Sakıp Sabancı Bulvarı, Atatürk Kültür Merkezi, Cam Piramit’te oluşturulacak dış bariyerlerde bulunan arama noktalarında gerekli arama ve bilet kontrolü yapıldıktan sonra stadyuma alınacağı, Galatasaray taraftarı ise stadyumun kuzey kısmından aynı önlemler alındıktan sonra tribünlere gireceği açıklandı.

KARADAĞ MAÇI DA ELE ALINDI

Antalya Stadyumu’nda 29 Mayıs Pazar günü saat 20.30’da oynanacak Türkiye A Milli- Karadağ A Milli futbol takımları arasındaki hazırlık müsabakasında ise 1000 polis, 450 özel güvenlik görevlisinin görev alacağı bildirildi. Maç günü stadyum etrafında en az 5 saat önce güvenlik önlemleri alınmaya başlanacak.

Kurulda ayrıca 6 Haziran Pazartesi günü saat 19.00’da Akdeniz Üniversitesi Stadyumu’nda oynanacak Türkiye- Macaristan Kadın Milli takımları arasındaki Avrupa eleme müsabakasında ise 200 polis, 100 özel güvenlik görevlisinin görev alacağı belirtildi.