SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig 2015-2016 sezonu şampiyonluk kupası, 10 kilo 300 gram ağırlığında. Kupanın 9 kilo 300 gramı 925 ayar gümüş, 1 kilosu ise 925 ayar gümüş üzerine altın kaplama olarak üretildi.

Ana esin kaynağı Selçuklu Yıldızı’nın birlik-beraberlik ve zafer unsurları, kupaya ilham vermesinde önemli rol oynadı. Gök Medrese, Divriği Ulu Camii ve Mevlana Türbesi’nin ardından Selçuklu Yıldızı, bundan sonra şampiyonlara verilen kupalarda da yerini alacak. Kupa, teşkilatın internet sitesinden duyurulacak saatlerde sporseverler tarafından görebilecek.

SPOR TOTO SUPER LIG SAMPIYONLUK KUPASI TANITILDI ERCAN ATA - ANKARA / DHA

Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, kupa tanıtımında yaptığı açıklamada, rekabet ve heyecanla geçen Spor Toto Süper Lig’de sezonunun bitimine iki maç kaldığını hatırlatarak, Düğüm çözülmek üzere. Ben şimdiden şampiyon olacak takımı kutluyorum ve umuyorum ki bizi Avrupa’da en iyi şekilde temsil eder dedi.

Şampiyonluk ve düşmeme mücadelesiyle bu yıl futbol sezonunun çok yoğun geçtiğini belirten Kasapoğlu, centilmenlikleri nedeniyle tüm takımlara ve taraftarlara teşekkür etti.

SPOR TOTO SUPER LIG SAMPIYONLUK KUPASI TANITILDI ERCAN ATA - ANKARA / DHA